دشمن تمام قد با حملات سایبری به میدان آمده است

اراک - ایرنا - رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: امروز دشمن تمام قد با حملات سایبری به میدان آمده است و باید تقویت حوزه دفاعی در فضای سایبری مورد توجه باشد.

به گزارش ایرنا، «سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی» روز دوشنبه در اجلاسیه نقش پدافند غیرعامل در دوران دفاع مقدس در پالایشگاه شازند افزود: امروز تمامی گزینه های روی میز آمریکا به زیر میز رفته است و این نشان دهنده عجز و ناتوانایی آمریکایی ها در برابر قدرت روز افزون جمهوری اسلامی ایران است.

سردار جلالی افزود: باید با تقویت بنیه دانش سایبری تهدیدات دشمن را مدیریت کرد چرا که فلسفه مقاومت سایبری، استفاده از توان فراگیر دفاعی است.

وی ادامه داد: شکوفایی تولید داخلی یکی از مولفه های راهبردی در حوزه اقتصاد است که شهروندان می توانند با مصرف کالای داخلی در این جبهه مثمر ثمر باشند.

سردار جلالی تصریح کرد: امروز دیگر نیاز به صدور سلاح نداریم بلکه صدور تفکر ناب انقلاب اسلامی هزاران برابر بیشتر از اهرم سلاح ایجاد اقتدار می کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: امام خمینی(ره) با یک با تعریف منسجم در اسلام، شبهات را به کنار زدند و با ایدئولوژی معنوی و مکتبی خاص خود، اسلام ناب محمدی را نه تنها در داخل کشور بلکه فراتر از مرزها سوق دادند.

سردار جلالی با اشاره به توطئه های دشمنان در برهه های مختلف تاریخ گفت: طرح سیاستِ جدایی دین از حکومت توطئه ای بود که توسط انگلیسی ها دنبال می شد ولی با مدیریت امام خمینی(ره) برای همگان آشکار شد.

وی خاطر نشان کرد: امروز باید بیش از گذشته برای تقویت فرهنگ دفاع مقدس در جامعه تلاش کرد چرا که در دانشگاه دفاع مقدس تجربه های گرانسنگی به دست آمد و این تجربه ها چراغ راه هدایت در مسیر تهدیدات دشمنان است.

سردار جلالی اضافه کرد: اراده و اقتدار خدشه ناپذیر جمهوری اسلامی توسط یک افسر جوان انقلابی در ساعت های اولیه صبح در سرنگونی پهپاد جاسوسی به رخ دنیا کشیده شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی از سوی کشورهای مختلف تهدیداتی انجام می شد و بازیگرانی همچون صدام با حمایت همه جانبه آمریکا و برخی کشورهای استعمارگر علیه جمهوری اسلامی به پا خواستند.

سردار جلالی با بیان اینکه، امام خمینی(ره) محور اقتدار در مدیریت دفاع مقدس بود، افزود: دوران پر افتخار هشت سال دفاع مقدس سراسر دستاورد بود و باید از آن درس های بزرگی گرفت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بیان کرد: یکی از بزرگترین دستاوردهای دفاع مقدس بازسازی و نوسازی ارتش بود و ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز به یک نیروی دفاعی انقلابی است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نیروی نظامی نوپای تاریخ انقلاب در دفاع مقدس تجربه های گرانسنگی کسب کرد و این مولفه سبب شد که سپاه به یک قدرت ارزشمند دفاعی و نظامی برای دفاع از کیان کشور تبدیل شود و دشمنان این نهاد مردمی را تحریم کنند.

سردار جلالی گفت: امروز بسیج یک مکتب و راهبرد حیات بخش برای انقلاب اسلامی ایران تلقی می شود و نیروی بسیج دوشادوش سایر قوای دفاعی، مدافع انقلاب است.

وی ادامه داد:  خودکفایی در حوزه دفاعی ارمغان دیگر جبهه دفاع مقدس است چرا که با تلاش و همت جهادگران امروز در صنایع دفاعی به خودکفایی رسیده ایم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران با تاکید بر اینکه امروز برد موشک های نقطه زن کشور براساس توان و نیاز ما طراحی شده و هیچ کس حق ندارد برای برد موشک های ما تعیین تکلیف کند، گفت: امروز سلاح "باور" که در حوزه پدافند هوایی کشور ایجاد شده، بزرگترین تهدیدات را خنثی کرده است.

سردار جلالی، شکست داعش را از دستاوردهای ارزشمند عنوان کرد و افزود: امروز فرهنگ ناب بسیج در لایه های مختلفی از جمله حشدالشعبی عراق متبلور شده که این فرهنگ مقاومت سایر تهدیدات را نیز خنثی می کند.

وی گفت: امام راحل گفتمان بازدارندگی در دوران دفاع مقدس تثبیت کرد و امروز این بازدارندگی که حاصل خون هزاران شهید و مجاهدت زرمندگان و ایثارگران است، مانعی برای تهدیدات و توطئه های دشمن است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: امروز باید تفکر دفاع مقدس و فرهنگ والای مقاومت در لایه های مدیریتی کشور بیش از هر زمان دیگری نهادینه شود.

وی بیان کرد: باید تداوم کارکرد و تولید کشور در حوزه صنعتی و نفتی با اقتدار کامل دنبال شود چراکه دشمن برای این ۲ حوزه راهبردی برنامه های بسیاری دارد.

سردار جلالی ادامه داد: امروز تهدیدات دشمن در حوزه امنیتی با هوشیاری و بصیرت کامل نیروهای امنیتی همچون وزارت اطلاعات، سپاه، ناجا، ارتش و بسیج مدیریت شده است.

استان مرکزی در دفاع مقدس ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم کرده است.

۶۹۹۱/۳۰۷۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =