رویکرد ۴۶ واحد دانش‌بنیان سمنان نوآوری در اشتغال باشد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۴۶ شرکت دانش‌بنیان این استان برای نوآوری و گسترش دانش و فناوری در اشتغال برنامه‌ریزی کنند.

مهدی میرکو روز دوشنبه به خبرنگاران در سمنان اظهارداشت: به منظور گسترش دانش و فناوری بر پایه ایجاد اشتغال و نوآوری در استان حمایت از ۴۶ واحد دانش بنیان با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضروری است.

وی بیان کرد: در ۶ ماه ابتدایی امسال، ۱۱ فقره مجوز فنی و مهندسی شامل سه  فقره جواز ، ۶ فقره پروانه و سه فقره نیز تمدید مجوز در استان سمنان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۰ درصد افزایش داشت.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: ۲۰ فقره گواهی و پروانه تحقیق و توسعه در این مدت در استان صادر شد و این شاخص نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشت.

میرکو با بیان اینکه مجوزهای فنی و مهندسی و تحقیق و توسعه برای تمام متقاضیان و فعالان دارای ایده های نو و خلاقانه در زمینه علمی و تخصصی قابل صدور است، افزود: فرآیند به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ملی بهین یاب انجام می شود و نیز دارندگان جواز فنی و مهندسی می توانند پس از گذشت یک سال برای تبدیل جواز به پروانه فنی و مهندسی اقدام کنند.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: فراخوان ملی سالیانه دارندگان جواز و پروانه های فنی و مهندسی سالانه از سوی وزارت خانه مربوطه انجام می شود که با معرفی واحدهای نمونه فنی و مهندسی به دبیرخانه جشنواره به برگزیدگان ملی و استانی جوایز نفیسی اهدا می شود.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها