حوادث رانندگی در جاده‌های استان مرکزی ۲ کشته برجا گذاشت

اراک - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: حوادث رانندگی در شبانه روز اخیر در جاده‌های این استان ۲ کشته برجا گذاشت.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «ایرج کهریزی» افزود: نخستین حادثه رانندگی که عصر روز گذشته بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ با یک دستگاه کامیون در کیلومتر ۱۱ کنار گذر شهرستان اراک رخ داد که بر اثر آن راننده خودروی پژو به دلیل شدت جراحات وارده در دم جان سپرد.

وی ادامه داد: علت این حادثه رانندگی از سوی کارشناسان بی‌توجه به جلو از سوی راننده خودروی سواری پژو بیان شده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: در حادثه رانندگی دیگر که ساعت شامگاه روز گذشته رخ داد، یک دستگاه موتورسیکلت با یک کفتار در کیلومتر۲ جاده تفرش به آشتیان برخورد کرد که موتورسیکلت سوار بر اثر شدت جراحات وارده، در محل حادثه جان سپرد.
سرهنگ کهریزی اظهار داشت: علت این تثادف نیز از سوی کارشناس تصادفات پلیس راه بی‌توجه به جلو از سوی موتورسیکلت سوار اعلام شده است.

سه دستگاه خودروی حامل لامپ های قاچاق در اراک کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: سه دستگاه خودروی سواری حامل کالای قاچاق شناسایی و توقیف شد.

سرهنگ «امیر مختاری» افزود: ماموران یگان امداد شهرستان اراک در یکی از جاده های این شهرستان در بازرسی خودروها، یک‌هزار و ۸۰ عدد لامپ خارجی قاچاق فاقد هرگونه مدارک معتبر گمرکی کشف کردند.
وی گفت: محموله قاچاق توقیف شده از منطقه‌ای در یکی از استان های جنوبی بارگیری و به مقصد تهران در حرکت بود.

فرمانده انتظامی شهرستان اراک خاطرنشان کرد: ارزش محموله قاچاق کشف شده از سوی کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پلیس آگاهی ۳۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ مختاری گفت: در این رابطه سه متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضایی معرفی شدند.

بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از حوادث رانندگی منجر به فوت استان مرکزی به دلیل خطای انسانی و رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی رخ می‌دهد.

۱۹۵۵/۶۰۱۳/