پرواز های فرودگاه یاسوج افزایش می یابد

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس دستور رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی، تا پایان مهر ماه امسال تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش می یابد.

حسین کلانتری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نشستی با حضور با حضور وزیرراه و شهرسازی، رئیس سازمان هواپیمایی و دیگر مسئولان کشوری به منظور افزایش تعداد پرواز های فرودگاه یاسوج در تهران برگزار شد.

وی افزود: بر این اساس افزایش پرواز های فرودگاه یاسوج به طور جدی در دستور کار متولیان امر قرار گرفته و تا پایان مهرماه اجرایی می شود.
کلانتری بیان کرد: هم اینک هفته ای دو پرواز در فرودگاه یاسوج انجام می شود که با افزایش تعداد این پروازها می توان زمینه توسعه کسب و کار و رونق تولید، رشد اقتصادی، رشد صنعت گردشگری و سهولت تردد مسافران و گردشگران را بیش از پیش فراهم کرد.

فرودگاه یاسوج یکی از زیباترین فرودگاه های کشور است و تمامی تجهیزات و امکانات مورد نیاز در آن ایجاد شده است.
کارشناسان و مسئولان امر بارها با اطمینان اعلام کرده اند که شرایط، امکانات و تجهیزات موجود در فرودگاه یاسوج با وجود شرایط خاص توپوگرافی منطقه برای انجام پروازهای ایمن فراهم است.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ در کوه دنا سقوط کرد.
پروازهای فرودگاه یاسوج از تاریخ ۱۶ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ و پس از گذشت ۷۷ روز از سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر ۷۲ تهران - یاسوج ، بطور رسمی با هواپیمای جت ام. برائر ۱۴۵ از شرکت هواپیمایی آتا از سرگرفته شد که در ۲۳ خرداد ماه سال ۱۳۹۷ با اعلام این شرکت و به دلیل برخی مشکلات در ناوگان آن، پروازها لغو شد.
با تلاش و پیگیری های مستمر مسئولان شرکت هواپیمایی ماهان برای ازسرگیری پروازها در این فرودگاه اعلام آمادگی کرد و پروازهای این فرودگاه دوباره برقرار شد.
روز جمعه ۲۱ دی ماه نخستین پرواز رسمی شرکت هواپیمایی ماهان در فرودگاه یاسوج انجام شد.
یکی از عوامل اساسی در رونق پروازها و رغبت و ماندگاری بیشتر شرکت هواپیمایی ماهان نیز منوط به استقبال بیشتر مردم ، مسئولان و مدیران اجرایی است.

۹۸۶۸/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =