صدور ۹ اخطار زیست‌محیطی به واحدهای تولیدی آلاینده مهاباد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: امسال ۹ اخطار زیست‌محیطی برای واحدهای تولیدی و خدماتی آلاینده این شهرستان صادر شده است.

فاروق سخنور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال پایش و نظارت‌های مستمر بر واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی در نیمه نخست سال جاری در مجموع ۹ مورد اخطاریه با هدف رفع آلودگی به واحدهای آلاینده سطح این شهرستان از سوی اداره حفاظت محیط زیست صادر شده‌است.

وی ادامه داد: از این تعداد پنج اخطاریه برای واحدهای صنعتی و چهار اخطاریه نیز برای واحدهای خدماتی صادر شده که در بخش دفع فاضلاب، پسماند و شرایط زیست محیطی برای محیط زیست بود.

وی تاکید کرد: در صورت توجه نکردن این واحدها به اخطاریه‌های صادره، با آنها برابر قوانین و مقررات زیست محیطی برخورد خواهد شد.

«سخنور» با اشاره به فعالیت‌های واحد پایش اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اضافه کرد: امسال ۲۱۶ مورد پایش از واحدهای صنعتی و خدماتی، ۲۶ مورد پایش زیستگاه‌های حیات وحش، ۳۶ مورد بازدید از سایت دفن زباله شهری و روستایی و ۱۸ مورد بازدید از وضعیت دفع پسماند بیمارستان این شهرستان انجام شده‌است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار داشت: در همین مدت ۴۰ مورد موافقت با احداث از واحدهای کشاورزی، تولیدی و خدماتی، هفت مورد موافقت با بهره‌برداری و چهار مورد موافقت با اکتشاف و بهره‌برداری از معادن در این شهرستان صادر شده‌است.

سخنور عنوان کرد: سال گذشته نیز ۴۴۵ مورد بازدید از واحدهای صنعتی و خدماتی و ۷۲ مورد بازدید از سایت دفن زباله شهری و روستایی و ۳۶ مورد بازدید از وضعیت دفن پسماندهای بیمارستانی این شهرستان انجام شد که در همین ارتباط ۲۷ مورد اخطاریه هم صادر شده بود.

۲۸ شغل در فهرست مشاغل آلاینده قرار دارد که مکانیکی، نجاری، صافکاری، درب و پنجره‌سازی، سنگبری، تراشکاری و نقاشی از جمله آنهاست.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha