فرمانده انتظامی استان: جرایم خشن در سمنان ۵۰ درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: جرایم خشن در استان سمنان با برخورد قاطعانه نیروی انتظامی با اراذل و اوباش در ۶ ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافت.

سرهنگ عبدالله حسنی روز دوشنبه در نشست خبری در سالن جلسات فرماندهی انتظامی استان سمنان افزود: سمنان از استان‌های ممتاز از نظر برخورد با جرایم خشن است و حتی یک نفر تحت عنوان اراذل و اوباش در استان سمنان وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و به هیچ عنوان در این استان اجازه جولان به افرادی که بخواهند نظم جامعه را بر هم بزنند داده نمی‌شود.

فرمانده انتظامی استان سمنان ادامه داد: مردم در ارتباط با عملکرد نیروی انتظامی استان سمنان می توانند با شماره تلفن ۱۹۷ ارتباط برقرار کنند و تمامی مسائلی که مطرح می کنند به صورت شفاف و دقیق اطلاع رسانی می شود.

حسنی تصریح کرد: براساس آمار، شکایت مردم از عملکرد پلیس در استان ۱۸ درصد در ۶ ماه ابتدایی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.

وی تصریح کرد: تماس تلفنی مردم با شماره ۱۹۷ در همین مدت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافت.

فرمانده انتظامی استان سمنان اضافه کرد: ماموران انتظامی استان سمنان در ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی مطالبه‌های مردم هستند و فرمانده انتظامی استان در ۲۴ ساعت شبانه‌‍روز درخواست‌های مردم را رسیدگی می کند.

۷۵ درصد سرقت در استان سمنان خرد است

فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: براساس آمار ۷۵ درصد از سرقت در استان سمنان از نوع خرد و زیر ۱۰ میلیون ریال است.

وی ادامه داد: سمنان از نظر میزان سرقت خرد استان ۲۱ کشور است و با توجه به نظارت و برقراری امنیت، سارقان جرات سرقت در استان را ندارند.

حسنی اضافه کرد: میزان کشف سرقت در ۶ ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن ۳۵۵ درصد افزایش یافت که این آمار نشان از پیگیری‌های مستمر پلیس برای برقراری نظم و امنیت در استان است.

فرمانده انتظامی استان سمنان تصریح کرد: کشف جرایم سایبری در استان سمنان ۱۸۸ درصد افزایش یافت.

در تقویم جمهوری اسلامی ۱۱ تا ۱۷ مهر هفته گرامیداشت نیروی انتظامی نام‌گذاری شده است.

۷۳۳۹/۷۴۰۸

اخبار مرتبط