۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۲
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83497034
۰ نفر

برچسب‌ها

همه مطالبات گندم‌کاران فارس پرداخت شد

شیراز- ایرنا- معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس گفت: تمام مطالبات کشاورزان و گندم‌کاران که محصول خود را به مراکز خرید استان تحویل داده‌اند به میزان ۱۱ هزار و ۱۹۶ میلیارد ریال به آنها پرداخت شد.

منصور جباری دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مجموع از نیمه دوم فروردین امسال که خرید تضمینی گندم از کشاورزان فارس آغاز شد تا پایان فصل برداشت ۶۵۱ هزار و ۳۳ تن گندم از بهره‌برداران خریداری شد.
وی ادامه داد: از آنجا که برخی کشاورزان ممکن است گندم برداشتی خود را هنوز به مراکز خرید تحویل نداده باشند بنابراین زمان خرید تا پایان مهرماه جاری تمدید شده تا نسبت به تحویل گندم و دریافت وجه آن اقدام کنند.
وی، با اشاره به اینکه ۱۶۷ مرکز خرید، گندم تولیدی کشاورزان فارس را در قالب ۱۰۵ هزار و ۷۴۷ محموله خریداری کردند افزود: امسال میزان گندم خریداری شده از کشاورزان استان در مقایسه با سال قبل که ۶۹۴ هزار تن بوده حدود ۶ درصد کاهش داشت.
معاون بازرگانی اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان فارس بیان کرد: بیشترین گندم خریداری شده در استان مربوط به شهرستان مرودشت است که ۱۸ درصد آن را شامل می‌شود.
جباری افزود: امسال حدود ۴۵ هزار تن گندم نیز توسط کارخانه‌های استان جهت تولید آرد ماکارونی، نشاسته و مصارف دیگر به شکل مستقیم از کشاورزان فارس خریداری شد.
وی، میزان کلزای خریداری شده از کشاورزان فارس را نیز ۱۹ هزار و ۳۲۸ تن برشمرد و گفت: ارزش کل این دانه روغنی خریداری شده نیز ۶۵۲ میلیارد ریال است که کل آن به کشاورزان پرداخت شد.
او اضافه کرد: ۳۷ مرکز خرید استان نیز کلزای کشاورزان را در قالب پنج هزار و ۴۸۷ محموله خریداری کردند.
جباری گفت: همچنین امسال پنج هزار و ۹۰ تن دانه روغنی گلرنگ به ارزش ۱۵۴ میلیارد ریال توسط ۳۷ مرکز خرید و در قالب یک هزار و ۶۶۶ محموله از بهره‌برداران خریداری شد که تاکنون افزون بر ۹۸ درصد وجه آن به کشاورزان پرداخت شده است.
۶۱۲۲ /۱۸۷۶ 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها