عملیات اجرایی ساخت سد قره‌چای رامیان بزودی آغاز می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار رامیان گفت: با پایان مطالعات کارشناسی در حوزه‌های زیست محیطی و منابع طبیعی، بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی ساخت سد قره‌چای در بالادست رامیان در شرق گلستان خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود سالاری روز دوشنبه در جلسه شورای اداری رامیان اظهارداشت: ساخت سد قره‌چای رامیان پس از کسب ردیف بودجه ملی و گنجانده شدن در ردیف بودجه سد زرین‌گل علی‌آباد کتول، با هدف تامین بخشی از آب شرب شهرهای آزادشهر، رامیان، خان‌ببین، دلند، گلند و روستاهای مسیر و بهبود آبیاری حقابه‌های دشت‌های آبخور رودخانه و همچنین کنترل سیلاب به منظور حفاظت از شهرها، روستاها و تاسیسات پایین دست رودخانه قره‌چای در سفر رییس جمهوری به استان گلستان تصویب شد.

فرماندار رامیان افزود: حجم مخزن و حجم آب قابل تنظیم این سد به ترتیب ۲۳ و ۲۸.۳ میلیون مترمکعب است که بر روی رودخانه قره‌چای در جنوب شهر رامیان احداث می شود و با اتمام مراحل مطالعات کارشناسی در زمینه های زیست محیطی و منابع طبیعی، اکنون در معاونت منابع آب وزارت نیرو درحال انتخاب پیمانکار و طی مراحل مناقصات می باشد و بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن خواهیم بود.

وی با اشاره پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه مصوبات سفر رییس جمهور به استان گلستان نیز گفت: بیمارستان ۹۶ تختخوابی شهرستان رامیان با تصویب اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریالی دولت و ابلاغ در سفر رییس جمهوری، نیازمند همکاری و پیگیری دستگاه های مربوطه است تا هرچه سریعتر کلنگ آن در منطقه زده شود.

فرماندار رامیان با اشاره به نزدیکی ایام اربعین حسینی افزود: موکب المصطفی به نمایندگی از شهروندان شهرستان رامیان در نجف اشرف حضور دارد که نیاز است در راستای پذیرایی از زائران این پیاده روی گسترده مردم و دستگاه ها از کمک های نقدی و غیرنقدی خود دریغ نکنند.

سالاری با بیان اینکه مهمترین ماموریت وزارت کشور در سال ۹۸ برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی است ، گفت: با آغاز ثبت نام‌ از نامزدهای انتخابات، روند برگزرای ین رخداد بزرگ سیاسی به صورت رسمی آغاز می شود و همه مدیران موظف هستند در این برهه حساس، در جهت برگزاری یک انتخابات پرشور گام بردارند.

وی افزود: بر اساس قانون انتخابات، دستگاه ها و سازمان ها موظف هستند کلیه امکانات اعم از نیروی انسانی، ماشین آلات و تجهیزات خود را بنابه درخواست فرماندار یا بخشدار در اختیار ستاد انتخابات قرار داده و تا پایان فرایند انتخابات با ستاد همکاری نمایند.

به گزارش ایرنا، مدیر آموزش و پرورش رامیان نیز در این جلسه گفت: شهرستان رامیان با داشتن  ۱۵ هزار و ۸۶۳ دانش‌آموز از کمبود فضای آموزشی رنج می‌برد و قدمت بالای برخی مدارس نظیر رسالت شهر خان‌ببین و هاشمی‌نژاد در روستای ارازگل خطرساز شده و به همین دلیل امکان حضور دانش آموز در آنها نیست.

صفرعلی سوسرایی با درخواست رسیدگی نسبت به وضعیت اینگونه مدارس، تصریح کرد: به دلیل کمبود فضای آموزشی درحال حاضر مجبوریم برخی از مدارس را دو شیفته و حتی در موردی با نصب کانکس دانش آموزان را بر سر کلاس های درس بپذیریم که این موضوع می‌تواند در کیفیت آموزش تاثیرگذار باشد.

به گزارش ایرنا، در جلسه شورای اداری رامیان، حجت‌الاسلام علی بیات امام جمعه شهر خان ببین نیز از کاهش امنیت منطقه خصوصا در شب برای کاسبان و مغازه‌داران انتقاد کرد و برقراری امنیت و برخورد قاطع با متخلفان را از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و مدیریت شهرستانی خواستار شد.

شهرستان رامیان با ۸۶ هزار نفر جمعیت در شرق گلستان قرار دارد.

۹۴۳۳/۱۸۶۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =