۱۳ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۱
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83496966
۰ نفر

برچسب‌ها

آسیب‌های ورزشی به گردن را جدی بگیریم

سمنان- ایرنا- رئیس هیات پزشکی ورزشی استان سمنان گفت: آسیب جدی به گردن در ورزش ممکن است مهره‌های گردنی و به دنبال آن نخاع را درگیر کند.

رمضان حیدریان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صدمه جدی به سر و گردن در ورزشکاران  رشتههای پربرخورد یا ورزش هایی که با خطر سقوط از ارتفاع همراه است، رخ می دهد.

وی بیان کرد: شکستگی مهره های گردنی می تواند به طور مستقیم سبب آسیب به نخاع در ریشه های عصبی شود، مراقبت های اولیه و فوری عامل پیشگیری از بروز عوارض بعدی است.

رئیس هیات پزشکی ورزشی استان سمنان ادامه داد: آسیب های هنگام ورزش بدون ایجاد شکستگی استخوانی منجر به کوفتگی نخاع و آسیب ریشه های عصبی اطراف آن می شود.

وی، به ضرورت آگاهی در زمینه صدمات سر و گردن در برخورد اولیه با ورزشکار مصدوم تاکید و تصریح کرد: ورزشکار مبتلا به یک آسیب ستون مهره های گردنی ممکن است از درد گردن یا علائم عصبی مثل درد تیر کشنده، کرختی، سوزن سوزن شدن، ضعف یا در نهایت فلج اندام شکایت کند.

حیدریان با بیان اینکه ورزشکاران آسیب دیده برای بازگشت دوباره به ورزش باید دامنه حرکتی کامل و عاری از درد و قدرت کافی را داشته باشند، خاطرنشان کرد: صدمات گردن در زمان برخورد ورزشکار ممکن است به چشم نیاید و عوارض جدی به دنبال داشته باشد.

به گزارش ایرنا، استان سمنان با جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفر، ۴۱ هزار و ۷۴۷ ورزشکار بیمه شده در سال ۹۷ داشت.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط