۸ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۵۸
کد خبرنگار: 1435
کد خبر: 83496944
۰ نفر

برچسب‌ها

سالمندان دشتی از خدمات نوین سلامت  بهره‌مند شدند

بوشهر- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان دشتی گفت: ۸۵ درصد از سالمندان این شهرستان از برنامه‌های خدمات نوین سلامت بهره‌مند شده اند.

 پرویز احمدی روز دوشنبه  در جلسه کمیته راهبردی سلامت سالمندان شهرستان دشتی که به مناسبت بزرگداشت هفته سالمندان برگزار شد افزود: افزایش سالمندی روندی روبه رشد دارد و هم‌اکنون  ۹.۷ درصد جمعیت شهرستان دشتی سالمند هستند که نسبت به میانگین استان بوشهر و کشور بالاتر است.

وی افزود: با این  روند در آینده‌ای نه‌ چندان دور آمار سالمندی شهرستان دشتی بسیار بیشتر خواهد شد.

احمدی به تغییر الگوی شیوع بیماری‌های غیر واگیر و در معرض خطر بودن سالمندان اشاره کرد و افزود: مراقبت از سالمندان از اهمیت ویژه‌ای برخورداراست  و سوق دادن دیدگاه مردم به سمت ایجاد دوران سالمندی فعال و پویا یکی از اصول مهم در تغییر نگرش‌ها نسبت به دوره سالمندی است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی بیان کرد: ۸۵ درصد جمعیت سالمندان شهرستان دشتی از نظر کنترل عوامل خطر سالمندی مانند سقوط،  افسردگی،  سوء‌تغذیه، فشارخون و دیابت مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: همه تلاش خود را می‌کنیم تا سالمندانی فعال و پویا با کمترین ناتوانی داشته باشیم.

کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت و درمان دشتی گفت: هدف از اجرای برنامه‌ها و مراقبت‌های ویژه سالمندان، تنها افزایش طول عمر و امید به زندگی نبوده بلکه می‌خواهیم سالمندانی فعال و پویا با کمترین ناتوانی و وابستگی داشته باشیم که این هدف با کنترل عوامل خطر سالمندان امکان‌پذیر است.

آسیه محمدی به خدماتی که از سال ۹۵ در پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت شهرستان دشتی برای ارتقای سلامت سالمندان و کاهش تعداد سالمندان آسیب‌پذیر انجام‌شده اشاره کرد و افزود: هفته سالمندان فرصتی مناسب برای حساس سازی سالمندان و مردم و مسئولان به نیازها و مراقبت‌های سالمندی و آموزش سبک زندگی سالم با پیگیری و فراخوان فعال و ارائه خدمات سالمندی به سالمندان ناتوان در منزل است.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفر جمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

۷۲۰۶/۶۰۴۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =