جشنواره شهر ایمن در ۶ ایستگاه مترو تهران برگزار شد

تهران- ایرنا- جشنواره فرهنگی و اجتماعی شهر ایمن به مناسبت روز ایمنی و آتش‌نشانی در ۶ ایستگاه مترو تهران برگزار شد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: هفتم مهرماه روز ایمنی و آتش نشانی نامگذاری شده و به همین منظور شرکت مترو با همکاری سازمان آتش نشانی در روزهای ششم و هفتم مهرماه جشنواره فرهنگی و اجتماعی شهر ایمن را برگزار کرد.

محسن محمدیان افزود: در این جشنواره کارشناسان آتش نشانی با حضور در ایستگاه‌های شهرری، تجریش، تهران(صادقیه)، میدان آزادی، میدان ولیعصر(عج) و حسن‌آباد پاسخگوی سوالات شهروندان در حوزه مهار آتش و پیشگیری از وقوع آتش سوزی بودند.

به گفته وی، همچنین ویژه برنامه های متنوعی در حوزه ایمنی و آتش نشانی نیز در این ایستگاه ها برگزار شد.

محمدیان همچنین از برگزاری کارگاه آموزشی  ایمنی و آتش نشانی در ایستگاه تئاتر شهر خبر داد و گفت: این کارگاه آموزشی به مدت ۲ روز از روز گذشته تا امروز (دوشنبه) ادامه خواهد داشت.

وی هدف از برگزاری چنین جشنواره ها و کارگاه های آموزشی را آشنایی شهروندان با فعالیت آتش نشانان اعلام کرد و گفت: در این جشنواره آتش نشانان داوطلب نکاتی به شهروندان در زمان آتش سوزی ارائه دادند که این آموزش می تواند شهروندان را آماده کند تا قبل از حضور آتش نشانان در محل حادثه چه اقداماتی انجام دهند.

در روز ۷ مهر ۱۳۵۹ وقتی که دشمن بعثی به پالایشگاه آبادان حمله هوایی کرد، آتش نشانان منطقه و شهر های اطراف برای مهار آتش به پالایشگاه رفتند که در حین عملیات خاموش کردن آتش، مجدداً هواپیماهای دشمن اقدام به بمباران پالایشگاه می کنند که منجر به شهادت تعداد زیادی از آتش نشانان می شود.

طرح تعیین روز آتش نشانی و ایمنی در سال ۱۳۷۹ توسط ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش نشانی کشور پیشنهاد و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور تائید شد. این روز با هدف ترویج ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطح کشور همچنین یادآوری حماسه آفرینی ها و از خود گذشتگی های آتش نشانان میهن اسلامی در عرصه دفاع مقدس نامگذاری شده است. ایجاد زمینه های مناسب برای آموزش همگانی مردم در جهت پیشگیری از بروز حوادث مختلف و حفاظت از سرمایه های ملی نیز از دیگر اهداف نامگذاری این روز است.

تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =