نیروگاه‌ها غول مصرف گاز در استان سمنان

سمنان- ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: بیشترین مصرف گاز در این استان در ۶ ماه نخست امسال مربوط به نیروگاه‌ها بوده است.

علیرضا شریفی نژاد عصر دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در مدت زمان مذکور نیروگاه‌های سیکل ترکیبی و مقیاس کوچک استان سمنان با مصرف ۳۷۵ میلیون متر مکعب گاز در صدر مصرف کنندگان قرار گرفت.

وی ادامه داد: بعد از بخش نیروگاهی بخش صنعت با مصرف ۳۱۸ میلیون متر مکعب گاز در رده دوم پرمصرف‌ترین مشترکان استان سمنان در ۶ ماه نخست امسال قرار دارد.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان با بیان اینکه ۲۸۷ میلیون متر مکعب گاز در استان در بخش خانگی از ابتدای امسال تا پایان شهریور مصرف شده است، تصریح کرد: بیشترین میزان مصرف در این مدت مربوط به به شهرستان شاهرود به میزان ۳۸۰ میلیون متر مکعب بوده است.

وی ابراز داشت: مصرف گاز استان سمنان در مجموع در سه بخش خانگی، صنعتی و نیروگاهی  در ۶ ماه نخست سال ۹۸ با پنج  درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به میزان یک میلیارد و ۸۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان سمنان گفت: ۲ نیروگاه سیکل ترکیبی در شهرستان‌های سمنان و شاهرود و چند نیروگاه مقیاس کوچک در استان، مصرف کننده گاز در بخش نیروگاهی است.

 ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و حدود ۸۷ درصد از خانوارهای ساکن روستاهای استان سمنان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

۷۳۴۲/۷۴۰۸