مبلغ ترخیص کودکان از مراکز  بهزیستی ۱۰ درصد افزایش یافت

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: مبلغی که برای ترخیص کودکان از مراکز نگهداری بهزیستی درنظر گرفته از ۱۸ میلیون تومان با ۱۰ درصد افزایش به ۲۰ میلیون تومان رسید.

سعید بابایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی فرزندان ممکن است چون آموزش یا مهارتی ندارند این مبلغ را به سرعت و به اشتباه خرج کنند بنابراین امسال تاسیس مراکز رشد برای فرزندان بهزیستی آغاز شده است.

وی اضافه کرد: در مراکز رشد بهزیستی، خلاقیت فرزندان مراکز نگهداری مورد توجه قرار می گرد برای ایجاد یا افزایش مهارت ها زمینه سازی می شود و در نهایت این مهارت ها و آموزش ها منجر به اشتغال فرزندان بهزیستی می شود.

پیوندهای عاطفی کودکان با پرسنل مراکز نگهداری

مدیرکل دفتر  امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: به جای اینکه از واژه «ترخیص» برای فرزندان بهزیستی استفاده کنیم، فرآیند مستقل شدن آنان ر ا پیگیری می کنیم.

بابایی با بیان اینکه برای تعیین مبلغ ترخیص فرزندان بهزیستی، هر سال شورایی تشکیل می شود، افزود: پس از ترخیص همچنان خدمات مشاوره ای برای فرزندان بهزیستی ادامه دارد و گاهی ممکن است آنان خدمات موردی نیز دریافت کنند.

وی اضافه کرد:  نباید احساس کنیم فرزندان از بهزیستی جدا می شوند، چون آنان همواره به مراکز  بهزیستی، بازگشت دارند چراکه  احساس عاطفی با بسیاری از همکاران و خانواده های پرسنل بهزیستی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =