اورژانس بوکان به یک‌دستگاه آمبولانس پیشرفته تجهیز شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان گفت: اورژانس این شهرستان به یک دستگاه آمبولانس پیشرفته از نوع «اسپرینتر ۳۱۵» به ارزش ۱۲ میلیارد ریال تجهیز شد.

محمد عباسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آمبولانس اسپرینتر ۳۱۵ مجهز به تجهیزات مدرن روز شامل دستگاه تنفس مصنوعی، دی‌سی‌شوک و برانکاردهای مجهز است. 

وی اضافه کرد: این دستگاه آمبولانس از سیستم فنی و قدرت بالایی نسبت به بقیه آمبولانس‌ها برخوردار است و در انجام ماموریت‌های اورژانس در مناطق سخت‌گذر و روستایی این شهرستان بسیار مفید و موثر خواهد بود. 

وی اظهار کرد: هم‌اکنون زمان رسیدن نیروهای امدادی این شهرستان بر بالین بیماران ۲ دقیقه کمتر از زمان استاندارد کشوری است که با اضافه شدن این دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس پیش بینی می‌شود این زمان به طور چشمگیری کاهش پیدا کند.  

وی گفت: متوسط مدت زمان رسیدن اورژانس در این شهرستان بر بالین بیماران در سوانح داخل شهر، ۶ دقیقه است در حالی‌که زمان استاندارد برای حضور در حوادث شهری برای فوریت‌های پزشکی هشت دقیقه است. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان بوکان در مورد مدت زمان لازم برای امدادرسانی به سوانح جاده‌ای در بوکان نیز افزود: مدت زمان استاندارد حضور اورژانس در سوانح جاده‌ای در کشور ۱۵ دقیقه است در حالیکه اورژانس بوکان به طور متوسط در هشت دقیقه بر بالین مصدومان حضور پیدا می‌کند. 

اورژانس ۱۱۵ بوکان هم‌اکنون با پنج پایگاه فعال در سطح این شهرستان و ۱۰ آمبولانس فعال به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.

بوکان دارای ۲۵۰ هزار نفر جمعیت است.

۷۵۱۰/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =