تجهیزات آتش‌نشانی تیران و کرون متناسب با نیاز منطقه نیست

اصفهان- ایرنا- فرماندار تیران و کرون گفت: تجهیزات آتش نشانی شهرداری‌های این شهرستان متناسب با نیاز منطقه نیست.

مجید حججی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: وجود سه شهرک صنعتی، گستردگی شهرستان و میزان بالای تردد و حوادث جاده ای در این منطقه امکان بروز حادثه را افزایش می دهد که وقوع بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ حادثه در یکساله گذشته که آتش‌نشانی تیران و کرون خدمات رسانی کردند اهمیت و ضرورت توسعه زیرساخت و تجهیزات را تاکید می‌کند.

وی بیان کرد: شهرداری عسگران و رضوانشهر کمترین امکانات را برای ارئه خدمت در حوادث را دارند و تجهیزات آتش‌نشانی تیران برای تمامی حوادث شهرستان پاسخگو نیست و علاوه بر توسعه تجهیزات به افزایش نیروی انسانی نیاز است.

فرماندار تیران و کرون با اشاره به اینکه نظارت و ارزیابی برای رعایت اصول ایمنی در راستای کاهش حوادث را مهم بیان کرد و گفت: این نظارت‌ها باید توسط کارشناسان آتش‌نشانی انجام شود ولی به دلیل نبود چنین نیروهایی و ساختار غیرسازمانی آتش نشانی‌های شهرداری‌ها کمتر انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: ارتقای واحدهای آتش‌نشانی به سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی موضوع نظارت ها تسهیل می کند تا اینکه ماموریت نظارتی آن ها مانع از وقوع حادثه در مناطق صنعتی و مسکونی بشود.

به گفته حججی نیروی های آتش نشانی باید ارزیابی نسبت به واحدهای صنعتی داشته باشند و آن دسته که اصول ایمنی را رعایت نکرده و احتمال وقوع حادثه دارند اخطار رفع مشکل بگیرند.

وی همکاری سازمان همیاری شهرداری‌های کشور و مدیریت بحران استانداری در توسعه تجهیزات و امکانات شهرداری های کوچک را خواستار شد.

شهرداری تیران، رضوانشهر و عسگران دارای واحدهای آتش‌نشانی هستند و امکانات و نیروی انسانی آن‌ها متناسب با نیاز منطقه نیست.

در یکسال گذشته آتش نشانی این سه شهرداری به بیش از ۲۵۰ حادثه خدمت رسانی کردند که حوادث جاده‌ای، سقوط در چاه و حریق بیشترین آمار را داشت و آتش نشانی تیران بیشترین ماموریت را در بین دیگر آتش نشانی شهرداری‌های این شهرستان داشته است.

۷۱۳۱/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =