شرکت هواپیمایی عراق پروازهای خود را به اصفهان  افزایش می‌دهد

اصفهان - ایرنا - مدیر شرکت هواپیمایی عراق ( العراقیه ) در اصفهان از افزایش پروازهای این شرکت بین فرودگاه بین المللی شهید بهشتی این شهر و شهرهای نجف و بغداد در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

 امیر خرد پیشه روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: شرکت هواپیمایی عراق  یکشنبه و چهارشنبه هر هفته از اصفهان به نجف و بغداد پرواز دارد و در نظر است برای خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی از ۱۸ مهر تا یک هفته پس از اربعین این پروازها روزانه شود. 

وی افزود: این شرکت هواپیمایی هر هفته ۲۷ پرواز به مقصد فرودگاه‌های تهران، مشهد و اصفهان انجام می‌دهد که از این تعداد ۲ پرواز سهم اصفهان است. 

مدیر شرکت هواپیمایی عراق در اصفهان گفت: به دلیل افزایش استقبال عراقی‌ها از سفر به اصفهان قصد داریم روزهای جمعه نیز در جدول برنامه‌های پروازهای این شرکت به فرودگاه بین المللی شهید بهشتی قرار گیرد. 

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۸۰ درصد ظرفیت پروازهای شرکت هواپیمایی عراق از شهرهای نجف و بغداد به اصفهان اتباع عراقی است، گفت: این پروازها با هواپیمای " سی آر جی " انجام میشود که ظرفیت آن ۸۰ نفر است و به دلیل اینکه استقبال رو به افزایش است قصد داریم هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ که  ۱۶۰ نفر ظرفیت دارد را جایگزین هواپیمای " سی آر جی " در مسیر اصفهان - نجف - بغداد کنیم. 

خرد پیشه با بیان اینکه بین فرودگاه بغداد و بسیاری از کشورهای اروپایی پرواز برقرار است، اظهار داشت: انجام پروازها بین اصفهان و بغداد می‌تواند بعنوان پل ارتباطی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی و سایر کشورهای جهان عمل کند و در جذب گردشگر به اصفهان کمک کند. 

وی  تاکید کرد : سهم اصفهان از گردشگران عراقی می‌تواند بیش از این باشد اما  به رغم آنکه این خطه گردشگری است و دارای جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی بالایی است ،سهم این استان از گردشگر بسیار کم است. 

مدیر شرکت هواپیمایی عراق در اصفهان  ابراز عقیده کرد:  اصفهان نتوانسته است بخوبی از ظرفیت‌ها و محیط‌های گردشگری خود استفاده کند و گردشگری را آنگونه که شایسته است توسعه دهد. 

وی با اشاره به اینکه بیشتر گردشگران عراقی با هدف درمان و استفاده از امکانات پزشکی راهی اصفهان می‌شوند، گفت: عراقی‌ها مشهد را برای زیارت مرقد مطهر امام هشتم و تهران را برای سفر به شهرهای شمالی ایران به اصفهان ترجیح می‌دهند. 

خرد پیشه افزود: اصفهان برای جذب گردشگران مجموعه‌های تفریحی کم دارد که  باید به این شهر اضافه شود. 

استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی ( یک هزار و ۸۵۰ اثر ملی و هفت اثر ثبت جهانی) و افزون بر ۶۰۰ خانه تاریخی در کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد. 

۶۰۲۲/ ۲۰۹۳ 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =