آتش‌نشانی اردستان به رسیدگی و تجهیزات نیاز دارد

کاشان- ایرنا- سرپرست شهرداری اردستان گفت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی این شهر با کمبود نیرو و امکانات روبه‌رو بوده و نیازمند رسیدگی است.

داود احمدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: آتش‌نشانی اردستان از نظر نیروی انسانی کمبود دارد و این در شرایطی است که استخدام نیروی جدید هم‌اکنون مقدور نیست.

وی بیان کرد: آتش‌نشانی اردستان همچنین فاقد تجهیزاتی مانند نردبان است و اگر در ساختمان‌های مسکن مهر یا سایر واحدهای آپارتمانی و چند طبقه حادثه‌ای رخ دهد، با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

سرپرست شهرداری اردستان اضافه کرد: با توجه به نیاز مبرم به این تجهیزات و مشکل مالی کنونی شهرداری اردستان، از مسوولان درخواست کمک برای تهیه و خرید آن را داریم. 

وی همچنین تصریح کرد: اردستان به عنوان معین شهرستان‌های مجاور و محل عبور جاده ترانزیت، بروز حادثه‌های گوناگون جاده‌ای را شاهد است اما امکانات موجود آتش‌نشانی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای منطقه باشد.

احمدی اظهارداشت: توسعه آموزش شهروندی، خرید تجهیزات امدادی و نردبان آتش‌نشانی، خرید موتورسیکلت آتش‌نشانی، ارتقای توانمندی نیروها، آموزش غواصی و کار در ارتفاع، کنترل و ایمنی مکان های عمومی جزو اولویت‌های آتش‌نشانی اردستان است.

وی در ادامه از فرمانداری و بخشداری‌ها خواست تا با توجه به پراکندگی و فاصله زیاد روستاها، در ایجاد پایگاه‌های آتش‌نشانی در مرکز دهستان‌ها اقدام کنند.

به گفته سرپرست شهرداری اردستان، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی این شهر دارای ۲ دستگاه خودروی پیشرو و پشتیبان با ۶ نفر نیروی انسانی است.

اردستان با جمعیت افزون بر ۱۶ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال‌شرقی اصفهان قرار دارد.

۷۴۳۱/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =