۴۰ میلیارد ریال به ساماندهی حریم رودخانه‌های کردستان تخصیص یافت

سنندج - ایرنا - وزارت نیرو نیمه اول امسال ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی حریم و بستر رودخانه‌های استان کردستان تخصیص داده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به سیلاب‌های فروردین امسال، وزارت نیرو به عنوان متولی در راس ساماندهی مسائل مربوط به حوزه مهندسی رودخانه‌ها قرار گرفت.

عرفان مومن‌پور یادآور شد: این وزارتخانه برای جبران خسارت‌های ناشی از سیل در کردستان و ترمیم زیرساخت‌های حوزه مهندسی رودخانه، بیش از  ۸۰ میلیارد ریال به این بخش اختصاص داد.

وی اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون و از این میزان، ۴۰ میلیارد ریال تخصیص یافته و در قالب پروژه‌های ساماندهی و لایروبی در حال هزینه‌کرد است ضمن اینکه اقدامات در دیگر حوزه‌ها نیز در دستور کار است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ نمشیر بانه، لایروبی رودخانه گاوه‌رود به طول ۱۰ کیلومتر و لایروبی رودخانه قشلاق به طول ۱۲ کیلومتر از جمله اقداماتی است که در این حوزه انجام شده است.

فروردین امسال براثر وقوع سیل در شهرها و نقاط مختلف استان کردستان، سه هزار و ۶۵۰ میلیارد ریال به بخش‌های کشاورزی، دامداری، تاسیسات آب، برق و واحدهای مسکونی خسارت وارد شد.

براساس آخرین آمار در سال ۹۵، استان کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان، ۳۰ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۵۴ روستای دارای سکنه دارد.

۷۳۵۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =