آتش زننده منابع طبیعی داراب،‌ محکوم به ۱۰ سال حبس شد

شیراز- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی داراب گفت:برخورد با متصرفین و کسانی که سبب تخریب اراضی ملی می شوند افزایش یافته که صدور حکم ۱۰ سال حبس برای شخصی که منابع طبیعی در این شهرستان را آتش زده بود، نمونه بارز آن است.

علیرضا قاسمی دوشنبه ۸ مهرماه ۹۸ در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا افزود: سال گذشته فردی در مناطق کوهستانی داراب اقدام به آتش زدن عرصه های منابع طبیعی و تصرف این اراضی کرد که پس شناسایی  توسط مراجع قضایی تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.
وی گفت: این فرد اقدام به آتش زدن و تخریب ۵.۸ هکتار (معادل پنجاه و هشت هزار متر مربع) از اراضی ملی  پلاک ۳۱۳ بخش ۱۲ استان فارس واقع در شهرستان داراب مشهور به حاجی ابراهیمی مروارید کرده بود.
قاسمی افزود: دادگستری شهرستان داراب این شخص را به جرم آتش سوزی عمدی منابع طبیعی به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم کرد که این حکم در دادگاه تجدید نظر استان فارس نیز تایید شد.

وی با بیان اینکه صدور حکم ۱۰ سال حبس در چنین مواردی در استان فارس بیسابقه است، ادامه داد:‌فرد متخلف همچنین به جرم تخریب اراضی ملی به تحمل یکسال حبس محکوم شد.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان داراب افزود: تشکیل پرونده های تصرف و تخریب اراضی ملی و صدور حکم های حبس از ۱ تا ۱۰ سال سبب شده که امسال کمترین آتش سوزی و تصرف اراضی ملی را در داراب داشته باشیم.

داراب از شهرستان های شرقی فارس است که فاصله مرکز آن تا شیراز حدود ۲۲۵ کیلومتر است. 

۱۸۷۶