۲۵ درصد از دانش‌آموزان سمنان سرویس مدرسه دارند

سمنان- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۲۵ درصد دانش‌آموزان استان در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ از سرویس مدارس استفاده می‌کنند.

محمد دستورانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پنج هزار خودرو در سال تحصیلی ۹۹-۹۸  برای جا به جایی دانش آموزان در استان خدمات‌رسانی می کنند و همکاری شهرداری‌ها، پلیس راهور و راه و شهرسازی برای اجرای طرح سرویس مدارس با اداره کل آموزش و پرورش استان مطلوب بوده است.

وی خاطر نشان کرد: ۶۲۵ دستگاه مینی‌بوس، ۷۵ دستگاه اتوبوس و چهار هزار و ۲۵۰ خودروی سواری خدمات‌رسانی به دانش آموزان در قالب سرویس مدارس را در استان برعهده دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: ۳۱ هزار دانش آموز از ۱۲۳ هزار دانش آموز برای تردد از خانه تا مدرسه در استان سمنان از سرویس مدارس استفاده می کنند.

دستورانی تصریح کرد: افرادی که تمایل دارند برای سرویس مدارس و جابه جایی دانش آموزان فعالیت کنند، براساس قانون باید در سامانه معرفی شده در این بخش ثبت‌نام و مجوزهای لازم را از دستگاه‌های اجرایی مربوط مانند شهرداری و دیگر نهادها دریافت کنند.

وی ادامه داد: مجوز فعالیت در بخش سرویس مدارس براساس رویکردهای مختلف ارایه می شود و دستگاه‌های اجرایی مانند راه و شهرسازی ، شهرداری و پلیس راهور، نظارت‌های دقیقی در این بخش دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: در سال تحصیلی جاری ۲ هزار و ۸۰۰ دانش آموز در مناطق روستایی استان از سرویس مدارس استفاده می کنند.

سال تحصیلی ۹۹-۹۸ در استان سمنان با ۱۲۳ هزار و ۵۰۰ دانش آموز، هشت هزار و ۵۰۰ معلم در ۶ هزار کلاس درس آغاز شد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط