پیام صلح هرمز احترام به حاکمیت کشورهاست

اسلام‌آباد - ایرنا - رئیس کمیسیون روابط خارجی در مجلس سنای پاکستان دعوت جمهوری اسلامی ایران برای پیوستن به ائتلاف امید و ابتکار صلح هرمز را اقدام به موقع برای حرکت در مسیر تعامل، مذاکره و همکاری توصیف کرد و افزود: پیام ابتکار ایران، احترام به حاکمیت کشورهای منطقه است.

سناتور "سید مشاهد حسین" روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد گفت: ما از ابتکار ایران استقبال می‌کنیم و آن را در راستای تامین منافع کشورهای منطقه می‌دانیم.
وی تاکید کرد: کسانی که از جنگ، تهاجم و تجاوز سخن می‌گویند در حقیقت دشمن منطقه هستند درحالی که تهران در اقدامی به موقع ابتکار صلح هرمز را مطرح کرد که گامی رو به جلو در مسیر امنیت و ثبات به ویژه کشتیرانی آزاد است.
این سیاستمدار برجسته پاکستانی افزود: پیشقدمی ایران برای صلح منطقه قابل ستایش است و ما معتقدیم که سایر کشورها به ویژه آمریکا باید از این فرصت استفاده کنند.

مذاکره با ایران اما بدون تحریم و فشار

سید مشاهد حسین گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران علیه تسلیحات اتمی بسیار روشن است و این کشور هرگز به دنبال اهداف نظامی در برنامه‌های هسته‌ای خود نیست.

وی تاکید کرد: آمریکا باید به برجام برگردد تا فرآیند تعامل میان ایران و شش قدرت جهان دوباره احیا شود.

عضو ارشد حزب مسلم لیگ نواز افزود: آمریکا باید به شرط ایران برای مذاکره پایبند باشد، این گفت‌وگوها فقط در فضای عاری از تهدید، تحریم و فشار امکان پذیر است.

وی تاکید کرد؛ تحریم‌ها حرکتی غیرسازنده است که پاکستان نیز در گذشته تجربه‌آن را داشته و متوجه است که اینگونه سیاست‌ها چه نتایجی به دنبال دارد، بنابراین تحریم‌ها هرگز نتیجه موفقی نخواهد داشت.

رئیس کمیسیون روابط خارجی مجلس سنای پاکستان اظهار داشت: برجام، توافقی جامع میان ایران و قدرت‌های جهانی است و ما امیدواریم رویکرد سازنده، خردمندی و قانون‌مداری اعضای برجام ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به تشدید تنش‌ها درپی حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو در عربستان و رویکرد ضدایرانی آمریکا، گفت: نباید بدون مدرک و هیچ سندی، ایران را متهم کرد بلکه برای پیگیری عاملان این حمله باید تحقیقات شفاف و بین المللی انجام شود.

این سناتور پاکستانی افزود: آمریکا از پاکستان خواسته تا بین آنان و ایران میانجیگری کندو از نظر ما این قدم باید برداشته شود زیرا ایران همسایه ما است و پاکستان هرگز خواهان تنش در منطقه نیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =