آتش نشانی گتوند از کمبود امکانات رنج می برد

دزفول- ایرنا- فرماندار گتوند گفت: آتش نشانی های شهرستان گتوند از لحاظ امکانات و تجهیزات از ضعیف ترین آتش نشانی های استان خوزستان هستند.

به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان گتوند عصر یکشنبه در آیین تجلیل ازآتش نشانان شهرستان گتوند با تقدیر از تلاش ها و خدمات آتش نشانان بر رفع مشکلات آنان تاکید کرد و افزود: آتش نشانی های این شهرستان نیروهای با تجربه و تلاشگری دارند و با وجود مشکلات تمام توان خود را برای خدمت رسانی به جامعه به کار می گیرند.
وی ادامه داد: شهرداری ها باید آتش نشانی ها را تجهیز و دستگاه های ذیربط استانی نیز آنها را تقویت کنند.
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان گتوند با اشاره به تعویق حقوق برخی از نیروهای آتش نشانی در این شهرستان گفت: شهرداران باید حقوق و مطالبات نیروهای آتش نشانی را پرداخت کنند.


کمبود ایستگاه آتش نشانی در بخش عقیلی گتوند
یکی از نیروهای آتش نشانی شهرداری سماله با بیان اینکه فاصله ایستگاه شهر سماله تا برخی از روستاها به بیش از ۲۰ کیلومتر می رسد، گفت: برای پوشش دادن روستاهای محمدی و دشت بزرگ از توابع بخش عقیلی باید یک ایستگاه آتش نشانی در این نقطه احداث شود تا امداد رسانی به خوبی صورت گیرد.

علی اکبر برزگر افزود: به علت فاصله زیاد این روستاها با ایستگاه آتش نشانی شهرهای سماله و ترکالکی در بخش عقیلی گتوند، در برخی عملیات ها با مشکلات زیادی مواجه هستیم.
شهرداران گتوند، صالح شهر، ترکالکی، جنت مکان و سماله نیز در این آیین به کمبود اعتبارات برای رفع مشکلات آتش نشانی ها اشاره کردند و خواستار پشتیبانی و در نظرگرفتن اعتباری مناسب برای رفع مشکلات آتش نشانی ها شدند.
به گزارش ایرنا، در آیینی روز یکشنبه با حضور فرماندار گتوند و جمعی از مسئولان محلی از  نیروهای آتش نشانی شهرهای گتوند، صالح شهر، ترکالکی، جنت مکان و سماله با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
مانور خودروهای آتش نشانی نیز عصر یکشنبه در خیابان های گتوند اجرا شد و با این مانور آمادگی خود را برای عملیات ها نشان دادند.
هفتم مهرماه به روز ایمنی و آتش نشانی و ایمنی  نامگذاری شده است.
۷۴۶۷/۳٠۲۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =