پیشکسوتان دفاع مقدس گتوند تجلیل شدند

دزفول-ایرنا- پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس شهرستان گتوند عصر یکشنبه در آیینی با حضور معاون هماهنگ کننده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور تجلیل شدند.

به گزارش ایرنا معاون هماهنگ کننده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور روز یکشنبه در این آیین در تالار همایش های قیصر امین پور با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای ایران اسلامی گفت:  مردم خوزستان در حالی که خانه هایشان آماج بمباران دشمن بود در جنگ تحمیلی حضور پیدا می کردند.
وی به رشادت های رزمندگان شهرها و روستاهای شهرستان گتوند در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: گتوند از کانون های اعزام نیرو به جنگ بود و گردان های شوشتر و گتوند در دوران دفاع مقدس نامدار بودند.
سردار یوسفی گفت: جنگ تحمیلی تمام شد اما رزمندگان در جبهه دیگر در دفاع از اسلام در کشورهای عراق و سوریه به نبرد با دشمنان رفتند و بار دیگر مردم خوزستان در سوریه، پایه های اولیه جبهه های مقاومت را تشکیل دادند.
وی با بیان اینکه خوزستان بیشترین شهید مدافع حرم را در این جبهه داشته است افزود: این استان همچنان سرآمد در حفظ ارزش های اسلامی است که این ایثار، استقامت و ایستادگی جای تقدیر دارد.
فرماندار شهرستان گتوند نیز در این آیین با بیان اینکه شهدا هرگز فراموش نمی شوند، گفت: ۴۰ سال از انقلاب گذشته ولی  شهدا نه تنها فراموش نشدند بلکه یاد و خاطره آنها هر روز بیشتر گرامی داشته می شود.
عبدالرضا احسانی نیا افزود: اگر امروز آمریکا و امثال آن نمی توانند به ایران حمله کنند فقط به دلیل سابقه جنگ جانانه ملت در هشت سال دفاع مقدس است. 
وی گفت: شهدا و رزمندگان این لباس مسئولیت را برتن ما پوشیدند و ما باید قدر این لباس را بدانیم و به مردم خدمت کنیم و راه شهدا را ادامه دهیم.
به گزارش ایرنا،آیین تجلیل از پیشکسوتان دوران دفاع مقدس شهرستان گتوند روز یکشنبه با حضور معاون هماهنگ کننده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور، فرماندار،امام جمعه، فرماندهان ونیروهای نظامی و انتظامی، مسئولان محلی، رزمندگان و بسیجیان در تالار همایش های قیصر امین پور اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
شعرخوانی، پخش کلیپ رزمندگان در دوران دفاع مقدس و سرود ملی از جمله برنامه های این آیین بود.
در این آیین با اهدای لوح سپاس از تعدادی از خانواده های شهدا و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس تجلیل شد.
۷۴۶۷/۳٠۲۲
 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =