زائران اتباع از مرز چذابه عازم مراسم اربعین شوند

تهران- ایرنا- دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان تهران تاکید کرد: زائران اتباع خارجی مقیم ایران برای شرکت در مراسم اربعین حسینی در عتبات عالیات از مرز چذابه وارد کشور عراق شوند.

به گزارش ایرنا به نقل از استانداری تهران حمیدرضا گودرزی روز یکشنبه در جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: روزانه به ۸۵ هزار غذا توسط ستاد اربعین استان تهران به زائران داده می‌شود.

وی با اشاره به افزایش تقریباً دو برابر شدن موکب‌های اربعین در سالجاری افزود: در سال گذشته ۱۶۴ موکب به زائران اربعین خدمات‌رسانی داشتند که امسال به ۳۰۰ موکب رسیده است.

دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان تهران تصریح کرد: پذیرایی از زائران اربعین در ثوره‌العشرین نیز به سپاه پاسداران استان واگذار شده که با هماهنگی‌های صورت گرفته مقرر شد ۵۰ درصد نیازهای آن‌ها توسط خودشان و ۵۰ درصد توسط ستاد اربعین استان تأمین ‌شود.

گودرزی با اشاره به راه‌اندازی شش آشپزخانه در صحن حضرت زهرا(س) گفت: طبق بازدید از پارکینگ طبقاتی، در آشپزخانه‌ها ۲۰ هزار غذا تهیه می‌شود و این آمادگی وجود دارد که در زمان پیک اطعام برای ۸۵ هزار زائر غدا تهیه و اسکان ۱۰۰ هزار نفر نیز انجام شود.

تهرام/۳۰۳۶///۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =