فرماندار شمیرانات: اقتصاد گردشگری، پایدارترین اقتصاد است

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: اقتصادی که در گرو تولید است در هر شرایطی با ریسک و خطر مواجه است و اگر رقابت شدید شود تولید نیز به خطر می افتد اما اقتصاد گردشگری پایدار بوده و در هر شرایطی مورد استقبال قرار می گیرد.

به گزارش ایرنا، سیاوش شهریور روز یکشنبه در مراسم گرامیداشت هفتهٔ گردشگری و آئین تجلیل از فعالان این حوزه در شهرستان شمیرانات که در هتل اسپیناس پالاس برگزار شد افزود: ایران قطب های گردشگری بی نظیری دارد که در ۴ فصل مورد استقبال مسافران و گردشگران قرار می گیرد و ما برای توسعه اقتصادی کشور باید بر این صنعت متمرکز شویم.

وی خاطرنشان کرد: برای رونق اقتصاد از این حوزه نیاز به هیچ زیرساخت های خاصی نداریم چرا که زیرساخت های صنعت گردشگری اعم از جاذبه های طبیعی و تاریخی در کشور ما فراوان است و ما تنها وظیفهٔ ساماندهی و برنامه ریزی استفاده صحیح و پایدار از آنها را عهده دار هستیم.

این مقام مسئول ضمن بیان اینکه شمیرانات از لحاظ سیاسی، تاریخی، اجتماعی و جاذبه های گردشگری یکی از مهمترین شهرستان های کشور به شمار می آید تصریح کرد: شمیرانات پتانسیل آن را دارد که به یکی از قطب های گردشگر پذیر کشور تبدیل شود.

فرماندار شمیرانات اظهار داشت: اگر از ابتدا اقتصادی دانش محور و گردشگر پسند داشتیم اکنون به جای برج های مسکونی و ویلاسازی ها برای فرار چند ساعته از شلوغی شهر، مراکز خدماتی رفاهی ایجاد و برای مردم منطقه درآمدزایی می کردیم.

علی رفیعی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گدشگری شمیرانات نیز ابراز کرد: گردشگری برای پیشرفت جامعه، تولید اشتغال و ایجاد محیطی امن و صلح پذیر می تواند تأثیرات بسزایی داشته باشد.

به گفتهٔ وی، سازمان جهانی گردشگری شعار سال ۲۰۱۹ میلادی را "گردشگری و مشاغل؛ یک آینده بهتر برای همه" اعلام کرد.
۲۷ سپتامبر برابر با ۵ مهر ما به عنوان روز جهانی جهانگردی تعیین شده است.

به گزارش ایرنا، در این مراسم از سرمایه گذاران و کارآفرینان منتخب بخش خصوصی در حوزه صنعت گردشگری قدردانی به عمل آمد.

شهرستان شمیرانات متشکل از شهر شمیران (منطقه یک، شمال و شرق منطقه ۲ تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی تهران واقع شده است.
تهرام/۹۸۹۷//۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =