رشد ۴۰ درصدی رتبه‌ دانش‌آموزان زنجانی در مسابقه‌های فرهنگی و هنری

زنجان - ایرنا - رتبه‌های کسب شده مسابقه‌های فرهنگی و هنری اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان در سال تحصیلی ۹۷ - ۹۸ و در مقایسه با سال ماقبل آن رشد ۴۰ درصدی دارد که توسط دانش‌آموزان توانمند زنجانی حاصل شده‌است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: مسابقه های فرهنگی هنری این اداره کل برای گروههای هدف در چهار مرحله آموزشگاهی، شهرستانی، استانی و مرحله کشوری برگزار می شود که در نهایت برترین ها به مراحل بعدی راه می یابند.

جعفر گنج خانلو افزود: بر این اساس در سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ این استان  ٢٥ رتبه اول، ١٩ رتبه دوم، ١٣ رتبه سوم و در مجموع ٩٦ مقام کشوری را کسب کرد که این افتخارات رشد بسیار خوبی برای حدود  ٢٠٠ هزار دانش آموز تحت پوشش  را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: در ارزیابی انجام گرفته نیز آموزش و پرورش این استان به لحاظ رتبه های کسب شده کشوری  موقعیت برتری را در بین استان های کشور نشان  می دهد که همین روند نیز   در سال تحصیلی جاری  نیز پیگیری می شود.

این مسئول ادامه داد: طی سال تحصیلی جدید علاوه بر پیگیری رشته های مختلف فرهنگی  و هنری گسترش تئاتر در بین دانش دوره متوسطه دوم  مورد توجه قرار خواهد گرفت و در این راستا  طبق برنامه ریزی انجام گرفته کارگاه های مختلف آموزشی  برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: دانش آموزان زنجانی در گروه سرود نیز فعالیت مستمری داشته و  دراین  ارتباط نیز موفقیت های خوبی را کسب کرده اند که این مهم به دیگر رشته های فرهنگی و هنری استان نیز تعمیم داده خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ادامه داد: بررسی ها از استقبال دانش  آموزان رنجانی  برای حضور در مسابقات پرورش و فرهنگی حکایت دارد بطور ی که شمار علاقمندان شرکت در مرحله آموزشگاهی به ۵۶ هزار نفر می رسد که  این تعداد در مراحل بعدی کاهش یافته و افراد توانمند انتخاب می شوند.

وی اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی، هنری و به  ویژه ورزش تاثیر بسزایی در کاهش آسیب های اجتماعی و برخی ناهنجاری های اجتماعی دارد و توجه والدین به این مهم و همراهی با متولیان تعلیم و تربیت می تواند چشم انداز بهتری را رقم بزند.

به گفته این مسئول معاونت پرورشی و فرهنگی در ۷۲ رشته و گرایش در مدارس استان فعالیت می کنند.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها