۲۴ تا ۲۹ مهرماه  آمد و شد  زائران اربعین اوج می‌گیرد

ایلام - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام با پیش‌بینی اینکه ۲۴ تا ۲۹ مهرماه سال جاری مقطع اوج‌گیری تردد زائران اربعین حسینی در استان ایلام و مرز مهران بسوی کربلای معلی است، تاکید کرد: زائران باید برنامه مناسبی برای سفرهای خود داشته باشند تا با مشکل مواجه نشوند.

نورالله دلخواه روز یکشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا  با اشاره به افزایش روز افزون زائران  بر برنامه‌ریزی برای زمانبندی مناسب سفر توسط زائران تاکید کرد.

وی همچنین گفت: زائرانی که از مرز مهران به کشور عراق سفر می‌کنند بهتر است برای دسترسی به ناوگان اتوبوسی و اجتناب از تاخیر در سفر از همین مرز به کشور بازگردند.

وی مطرح کرد: حمل و نقل در کشور عراق به مراتب پرهزینه‌تر است و زائران باید در این زمینه پیش بینی‌های لازم را برای سفرهای خود انجام دهند.

دلخواه افزود: زائران اربعین حسینی میتوانند برای مسیریابی، اطلاعات ترافیکی و یا ثبت شکایات و پیشنهادات با سامانه ۱۴۱ تماس بگیرند.

نظارت دقیق ‌بر نرخ جابه‌جایی زائران  اربعین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: نظارت دقیق بر نرخ جابه‌جایی مسافر در ایام اربعین ۹۸ در این استان به خصوص مهران انجام می‌شود.

 دلخواه با اشاره به اقدامات برنامه‌ریزی شده حوزه حمل و نقل در ایام اربعین اظهار داشت: واحد گشت و بازرسی با مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط جهت بازدید از پایانه‌های مسافربری استان تشکیل شده و همه ارگان‌های خدمات‌رسانی جاده‌ای در راستای ارائه خدمات مطلوب به زائران و تکریم آن‌ها آمادگی دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ایلام گفت: بازدید از مجتمع‌های خدماتی رفاهی، سرویس‌های بهداشتی و نمازخانه‌های طول مسیر و تجهیز و آماده به‌کار کردن آن‌ها قبل از آغاز سفرهای اربعین، پیگیری تأمین سوخت مورد نیاز ناوگان حمل زائران و پیش‌بینی اتخاذ تصمیمات تشویقی مانند توزیع لاستیک و روغن ناوگان فعال در امر جابه‌جایی زائران نیز انجام شده است.

دلخواه افزود: برای کشیک شبانه‌روزی و استقرار همکاران در پایانه‌های استان و بازدید مستمر از محورهای مواصلاتی و مراکز خدماتی در سطح استان برنامه‌ریزی شده است.

وی با اشاره به نظارت بر عملکرد شرکت‌ها و مؤسسات مسافربری در زمینه رعایت قوانین حمل و نقلی گفت: بر آماده به‌کار بودن دفاتر شرکت‌های مستقر در پایانه مرزی مهران به صورت ۲۴ ساعته جهت ارائه خدمات و در صورت لزوم اسکان مسافران و زائران در طول اجرای طرح تأکید شده است.

مهران اصلی ترین کانون تردد زائران ایران وعراق  از هم اکنون شاهد  ازدحام زائران اربعین حسینی بسوی کربلای معلی است.

۶۰۳۴

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha