شهدا ملی‌گرایی را معنا کردند

قشم – ایرنا – در حالی که مدعیان روشنفکری و ملی‌گرایی یک روز جبهه را در کارنامه خود ندارند، شهدا ملی‌گرایی را معنا کردند.

فرماندار قشم عصر یکشنبه در یادواره شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس قشم در آخرین روز از هفته دفاع مقدس گفت: شهدا برای این خاک و این وطن و بلند شدن آوازه نام ایران و ایرانی تا سر حد جان پیش رفتند و از آن نیز گذشتند.

علیرضا نصری افزود: دشمن به دنبال ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه است اما یاد آوری و تجلیل از ایثار، شهامت و رشادت‌های این مردم در دوران دفاع مقدس باعث تجدید روحیه می‌شود و امید در سطح جامعه ارتقا می‌یابد.

وی ادامه داد: دفاع مقدس بیش از ۲ برابر جنگ جهانی دوم طول کشید و ۷۵ کشور با صدام متحد بودند اما ملت ایران با نیروی ایمان و مجاهدت خالصانه بر دشمن پیروز شد.

فرماندار قشم تصریح کرد: نسل جوان کشور باید بدانند که فرزندان ایران با عملیات جنگی خود، نظریه پردازان جنگی جهان را مبهوت و متعجب کرده بودند.

وی افزود: اگر ابعاد مختلف جنگ بررسی شود نسل امروز ایران به گذشته و به عزت کنونی خود افتخار خواهد کرد.

نصری ادامه داد: مردم در این جنگپ توکل به خدا و توسل به اهل بیت(ع) را تفسیر کردند و اولین پیام شهدا نیز گام برداشتن در مسیر معنویت و اخلاص است.

در این نشست تعدادی از ایثارگران و خانواده شهدای قشم تجلیل مورد تجلیل قرار گرفتند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده‌است.
۷۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =