شعرا هدف قیام حسین(ع) را به درستی تبیین کنند

ارومیه - ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: شعرا شخصیت و هدف قیام امام حسین(ع) را به درستی برای مردم تبیین کنند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری روز یکشنبه در کارگاه «مقتل شناسی» که با حضور شعرای آیینی در ارومیه ترتیب یافته بود افزود: شعرای آیینی باید تلاش کنند با آثار خود شخصیت واقعی و حقیقی امام حسین (ع) را به مردم معرفی کنند.

وی اظهار داشت: مردم به صورت فطری به امام حسین (ع) وصل هستند و عشق و ارادت آنها به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بی‌نظیر است بر همین اساس شعرا در بیان مطالب تلاش کنند وقایع عاشورا را به شکل صحیح برای مردم بیان کرده و حقیقت واقعه را  بیان کنند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص عبرت‌های  قیام عاشورا گفت: تبیین صحیح درس‌ها و عبرت‌های عاشورا از دیگر موارد مهمی است که باید مورد توجه شعرا قرار گرفته و بصورت محوری به آن توجه کنند.

وی ادامه داد: شعرا از سخنان و کلاس‌های درس علمای بزرگ استان همچون آیت‌الله قریشی( مفسر قرآن) بهره جسته و محور فعالیت‌های خود قرار دهند.

حجت‌الاسلام خدایاری با بیان اینکه نهج‌البلاغه گنجینه‌ای پایان‌ناپذیر است گفت: شعرا خطبه‌های نهج‌البلاغه و جملات قصار را به نظم درآورده و در قالب شعر به جامعه ارایه کنند زیرا این عمل نتایج مثبت ارشمندی به دنبال خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اسلام دین وسط است گفت: پرهیز از افراط و تفریط محور و اولویت شعرای آیینی باشد.

وی افزود: باید در مسیری که امام حسین (ع) ترسیم کرده قدم برداریم و یقین بدانیم گام برداشتن در این مسیر موجب بالندگی جامعه و پیروزی در عرصه‌های مختلف خواهد شد.  

کارگاه آموزشی یکروزه مقتل شناسی با حضور شعرای آیینی آذربایجان‌غربی و با هدف جلوگیری از نفوذ برخی آسیب‌ها و انحرافات به عزاداری‌های حسینی برگزار شد.

۸۱۳۵/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =