چهار مرز کشور برای تردد زائران اربعین در نظر گرفته شد

اصفهان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: چهار مرز مهران، قصر شیرین، چذابه و شلمچه برای تردد زائران اربعین در نظر گرفته شد و به هیچ وجه امکان خروج از مکانهای دیگر وجود ندارد.

سردار مهدی معصوم بیگی روز یکشنبه در نشست خبری بمناسبت اربعین افزود:  زائران در صورتی که قصد استفاده از خودروهای شخصی را برای سفر به کشور عراق دارند باید فرآیند مربوط به خروج را از طریق گمرک و ایرانگردی و جهانگردی پیگیری کنند.

وی اضافه کرد: به دلیل ایجاد بار ترافیک در ۲ کشور ایران و عراق و  خطرات جاده‌ای و کمبود جایگاه‌های سوخت در مسیر به زائران اربعین برای استفاده از خودروهای شخصی توصیه نمی‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان این که مشمولان غیر غایبی که قصد سفر به کربلا را دارند می‌توانند بدون وثیقه و سپرده راهی این سفر معنوی شوند تصریح کرد: تسهیلات لازم برای سفر اربعین در اختیار مشمولان غیر غایب، دانشجویان و طلاب قرار گرفته و از امروزهفتم مهرماه تا دهم آبانماه می‌توانند به سایتی که مشخص شده مراجعه کنند و تقاضای خود را برای خروج از کشور برای سفر اربعین ثبت کنند.

به گفته وی همه تلاش مجموعه نیروی انتظامی این است که زائران بتوانند سفر پرفیض و معنوی اربعین را به خوبی انجام دهند.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: خودروهای عمومی که برای این سفر استفاده می شوند باید بدون نقص فنی بوده و از شرایط لازم برخوردار باشند، و کنترل و نظارت های دقیق در همه محورهای مواصلاتی از مبدا تا مقصد توسط پلیس انجام می شود تا امنیت زائران با مشکل مواجه نشود.

وی ادامه داد: افرادی که با خودروهای شخصی تا نوار مرزی سفر می کنند باید برای استراحت در مکان های ایمن استراحت کنند و از توقف در حاشیه جاده ها خودداری کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود:رانندگان در پارکینگ ها و توقفگاههایی که از قبل پیش بینی شده و دارای نگهبان و دوربین است و پلیس هم بر آنها نظارت دارد استفاده کنند و خودروهای خود را در معابر، خیابانها، بیابانها و فضاهای باز پارک نکنند.

وی گفت: بازار کلاه برداری در فضای مجازی در این ایام داغ می شود و مردم باید از مراجعه به سایت ها و درگاههای جعلی خودداری کنند تا دچار فیشینگ و کلاه برداری نشوند.

مرز بین‌المللی مهران در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام طی سال‌های گذشته به کانون اصلی تردد مرزی ایران و عراق به خصوص مسیر آمد و شد زائران عتبات عالیات ۲ کشور تبدیل شده است.

شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و چذابه در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب اهواز ۲ گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی هستند.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.  

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.
 بر اساس تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، ۲۷ مهرماه ۱۳۹۸ مطابق با بیستم صفر روز اربعین حسینی است.

۷۱۵۰ /6026/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =