مراسم گرامیداشت روز آتش‌نشان در قرچک برگزار شد

تهران- ایرنا- همزمان با هفتم مهر، روز آتش نشان، مراسم گرامیداشت این روز با قدردانی از آتش نشانان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قرچک برگزار شد.

به گزارش ایرنا، فرماندار شهرستان قرچک در این مراسم که روز یکشنبه در سازمان مرکزی آتش نشانی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: سختی فعالیت آتش نشانان و ایثار آنان در خدمت رسانی به مردم و آسیب دیدگان، جایگاه این افراد را در جامعه ارتقاء بخشیده و این افراد جزو گروه های اثر گذار محسوب میشوند.
بهمن خطیبی افزود: با پیشرفت های صورت گرفته، سازمان های آتش نشانی نیز از نیروهای کارآمد و ادوات به روز برخوردار شده اند که این امر، سطح خدمت رسانی به مردم و آسیب دیدگان در حوادث مختلف را ارتقاء بخشیده است.
وی گفت : تجهیز آتش نشانی قرچک به بالابر و نردبان های مرتفع باعث شده تا در حوادثی که در طبقات مختلف رخ می دهد، امداد رسانی بهتری به مردم انجام شود.
وی افزود: با توجه به تراکم جمعیتی بالا در قرچک و نیز معابر کم عرض، تجهیزات و امکانات باید با توجه به وضعیت شهرستان، به روز رسانی شود تا از بروز تلفات انسانی در هنگام بروز حوادثی نظیر آتش سوزی جلوگیری شود.
خطیبی تصریح کرد: آتش نشانی کار مقدسی است که افراد بر اساس اعتقادات و باورهای انسانی در آن به فعالیت مشغول میشوند لذا همه وظیفه دارند تا قدردان ایثار این افراد باشند.


وضعیت قرچک از نظر تجهیزات آتش نشانی مطلوب است
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری پیشوا در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت : در حال حاضر شهرستان قرچک از ۵ ایستگاه آتش نشانی در مناطق مختلف این شهرستان برخوردار است که با توجه به استانداردهای موجود که برای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه در نظر گرفته شده، وضعیت قرچک از نظر تجهیزات آتش نشانی مطلوب است.
داود مهدیزاده افزود: سازمان آتش نشانی شهرداری قرچک از ۱۹ دستگاه خودروی سبک و سنگین برخوردار است که این ادوات میتواند نیازهای شهرستان را برطرف کند.
وی تعداد پرسنل سازمان آتش نشانی قرچک را ۹۷ نفر اعلام کرد.
وی گفت: طی شش ماهه نخست امسال، یک هزار و ۱۷۱حادثه در مناطق مختلف قرچک به سازمان آتش نشانی قرچک اعلام شد که از این تعداد، ۵۵۶ مورد در حوزه  اطفا و ۶۱۵ مورددر حوزه امداد و نجات بوده است.
هفتم مهرماه روز آتش نشان نامگذاری شده است.
قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴//۶۱۳۹
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =