۹۵هزار و ۷۴۲ نفر در استان فارس برای شرکت در راهپیمایی اربعین نام‌نویسی کردند

شیراز- ایرنا- مدیرکل حج و زیارت استان فارس اعلام کرد: تا روز یکشنبه ۷مهرماه  ۹۵هزار و ۷۴۲ نفر برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی در سایت سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کرده‌اند.

علیرضا زینلی در گفت‌وگو با ایرنا عنوان کرد: فارس هم‌اکنون پس از استان های تهران، خوزستان، خراسان رضوی واصفهان در رتبه پنجم کشور از لحاظ تعداد ثبت‌نام کنندگان برای اعزام به پیاده‌روی کربلا قرار دارد.

وی افزود: زائران می‌توانند از طریق سایت samah.haj.ir یا مراجعه به دفاتر شرکت‌های زیارتی دارای مجوز برای ثبت نام اقدام کنند.
زینلی با بیان اینکه ۱۴۵ دفتر مجاز سازمان حج و زیارت در حال ارائه خدمات به متقاضیان زیارت کربلا هستند، بیان داشت: افراد تنها با پرداخت ۲۵ هزار تومان که شامل هزینه امداد هلال احمر، بیمه و ثبت نام می‌شود، در این راهپیمایی شرکتکنند.
مدیرکل حج و زیارت فارس هشدار داد: مردم دقت کنند که افراد سودجو از روحیات پاک آنها سوءاستفاده نکنند و هیچ مبلغی افزون بر ۲۵ هزار تومان مقرر، به بهانه‌های مختلف پرداخت نکنند.
حرکت کاروان زائران حسینی برای شرکت در راهپیمایی اربعین در عراق، از سال ۱۳۹۰ در ایران شروع شد.

برای مراسم اربعین سال ۱۳۹۸ با توجه به توافق ایران و عراق ، زائران ایرانی می توانند از دهم شهریور ۹۸ تا هفتم آبان این سال بدون گرفتن روادید به شرط ثبت نام در سامانه سماح و داشتن گذرنامه معتبر وارد عراق شوند.

۹۸۸۵ /۱۸۷۶

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها