دستکاری تصاویر VAR، تخلف پوشش‌دهنده تلویزیونی مسابقات لالیگا

تهران- ایرنا- فدراسیون فوتبال اسپانیا، یک شرکت تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی فوتبالی را به "دستکاری تصاویر فناوری کمک داور ویدئویی (VAR)" متهم و تهدید کرد که در صورت تکرار چنین اتفاقی، از طریق مراجع قضایی از آنان شکایت خواهد کرد.

جنگ بین فدراسیون فوتبال اسپانیا و گروه تلویزیونی «مدیاپرو» (تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی) هیچ نشانه‌ای از آتش‌بس ندارد؛ محور تازه‌ترین مناقشه آنان دیدار تیم‌های اتلتیک بیلبائو و والنسیا است.

پوشش‌دهنده تلویزیونی، خطوط آفساید را به تصاویر مربوط به گل پیروزی‌بخش «چریشف» افزود؛ خطوطی که نشان می‌داد گل در شرایط آفساید به ثمر رسیده است؛ با این حال، کمک داور ویدئویی با وجود بازبینی صحنه گل را صحیح اعلام کرد.

در نیمه دوم بازی، تهیه‌کننده تصاویر گل را که توسط VAR ضبط شده بود، پخش کرد که این تصاویر صحت گل را تایید می‌کرد؛ با این حال با توجه به ادعای فدراسیون فوتبال اسپانیا آسیب همین حالا هم وارد شده و آن هم چیزی نیست جز لکه‌دار شدن اعتبار فناوری VAR و ایجاد شک و شبهه در خصوص تصمیمات آن.

در بیانیه صادر شده از سوی فدراسیون فوتبال اسپانیا، این نهاد تهیه‌کنندگان تلویزیونی را به نمایش "خطوط فرضی متهم کرد که با خطوط مورد استفاده توسط VAR در مورد صحنه‌های مربوط به آفساید انطباق ندارد"؛ تصاویری که دقت فنی لازم را نداشته و نمای دستکاری شده‌ای را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

براساس ادعای فدراسیون فوتبال اسپانیا، "دستکاری تصاویر" به "زیر سوال رفتن داوران" می‌انجامد.

بالاترین نهاد فوتبالی اسپانیا در پایان بیانیه مذکور تاکید کرد که تکرار چنین رفتاری که با  هدف "بدنام و بی‌اعتبار کردن فناوری کمک داور ویدئویی" انجام می‌شود، منجر به پیگیری تخلف از سوی مراجع ذیربط قضایی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =