آتش ۲۰۲ هکتار از اراضی همدان را خاکستر کرد
عکس آرشیوی است.

همدان - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: امسال ۲۰۲ هکتار از اراضی این استان در ۸۴ فقره آتش‌سوزی طعمه حریق شدند.

اسفندیار خزایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:  افزایش بارش ها در فصل بهار و رشد تصاعدی گیاهان یکساله در بروز حریق موثر بوده است.

وی اصافه کرد: همچنین ایجاد ممنوعیت برای ورود و چرای غیر مجاز دام قبل از ۱۵ اردیبهشت موجب شد که دام عشایر گیاهان یک ساله ای که تازه نبودند را تعلیف نکنند. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان بیان کرد: شهرستان بهار از نظر تعداد آتش سوزی بیشترین میزان را در استان به خود اختصاص داده اما وسعت حریق در بهار کم است.

خزایی ادامه داد: حضور به هنگام تیم های حفاظت از منابع طبیعی در محل های حریق و امداد رسانی شهرستان های معین، موجب کنترل دامنه آتش و مهار زودهنگام آنها شد. 

وی گفت: بیش از ۱۰۰ هکتار از آتش سورزی ها در ملایر رخ داده است که عامل آن افرایش بارش ها در فرودین ۹۸، ایجاد محدودیت برای ورود عشایر و تمایل نداشتن دام برای تعلیف برخی گیاهان است. 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان افزود: عامل بیش از ۹۵ درصد از آتش سوزی ها، انسانی است که این آمار ضرورت آموزش را بیشتر نشان می دهد. 

خزایی یادآوری کرد: این اداره کل اقدام به شناسایی مناطق بحرانی و مستعد آتش سوزی کرده و در این مناطق بُرجک دیده بانی دایر کرده همچنین از تجهیزات جدید نظیر دمنده و آتش کوب موتوری استفاده می‌کند.

۷۵۲۶/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =