۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83495879
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار: بانک اطلاعات شهرستان رشت سریع‌تر تهیه شود

رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان رشت بر ضرورت تهیه بانک اطلاعات شهرستان شامل نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات بخش دولتی و خصوصی برای بهره گیری در مواقع بحران تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، میرشمس مومنی زاده غروب یکشنبه در جلسه ستاد حوادث شهرستان رشت با بیان این که در فصول پاییز و زمستان همواره باران و برف داریم، افزود: ضروریست از هم اکنون آمادگی لازم برای مقابله با بحران های احتمالی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: نیروهای انسانی و عوامل اجرایی که بایستی در ماموریت های بحران فعال باشند، آمادگی داشته و ماشین آلات، امکانات و تجهیزات متناسب با ماموریت ها، وظایف و مسئولیت ها در ارتباط با بحران ها، آماده و قابل استفاده باشند تا در بحران به خوبی نقش ایفا کنند.

وی با اشاره به ضرورت اقدامات پیشگیرانه در مقابل تهدیدات تصریح کرد: در حفظ جان، مال مردم و جلوگیری از بروز خسارات مالی و جانی اقدامات لازم و پیشگیرانه انجام شود.

فرماندار شهرستان رشت با بیان این که به لایروبی شبکه های فاضلاب، رودخانه ها ،نهرها  و هرس درختان توجه جدی شود، خاطر نشان کرد: تخریب حاشیه رودخانه ها خسارات زیادی را متوجه تاسیسات ، زیرساخت ها و شبکه های برق می کند.

وی با تاکید بر ضرورت تهیه بانک اطلاعات رشت و بخش های مختلف این شهرستان به صورت جداگانه و به تفکیک اضافه کرد: بانک اطلاعات از نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات بخش دولتی و خصوصی بایستی تهیه شود.

وی با بیان این که در ارتباط با سوخت بایستی پیش بینی های لازم انجام شود، اظهار داشت: برخی مساجد و فضاهای آموزشی نیز بایستی برای استفاده از مواقع بحرانی آماده سازی شود و کنترل مایحتاج عمومی مردم ضروریست .

شهرستان رشت شش بخش شامل مرکزی، لشت نشا، کوچصفهان، خمام، خشکبیجار و سنگر است.

۷۲۸۶/۲۰۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =