۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۸
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83495859
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۳ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق در گرمسار کشف شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ۸۳ دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق با تلاش ماموران انتظامی شهرستان گرمسار کشف شد.

سرهنگ عبدالله حسنی روز یکشنبه در گفت و گو به خبرنگاران در سمنان ابراز داشت: اطلاعاتی مبنی بر فعالیت کارخانه‌های نیمه تعطیل گرمسار در استخراج ارز دیجیتال به دست آمد.

وی افزود: با بررسی موضوع و با هماهنگی لازم با مراجع قضایی، مکان هایی که در این رابطه فعالیت داشتند شناسایی شد.

حسنی، از اعزام تیمی ویژه با حضور ماموران انتظامی و چند سازمان مرتبط به دو کارخانه تولید قیر در شهرک صنعتی جنت آباد که نیمه تعطیل بود خبر داد و اضافه کرد: در بازدیدهای صورت گرفته ماموران ۸۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق با ارزش هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

پول مجازی (بیت کوین) پیش از این با استفاده از رایانه های خانگی تولید می شد، اما در سال های اخیر دستگاه هایی مخصوص تولید این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین به مصرف بالای برق نیاز دارد به گونه‌ای که استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است. با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند، این در حالی است که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

۷۳۵۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها