۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83495818
۰ نفر

برچسب‌ها

اعتراضات در هنگ کنگ به خشونت کشیده شد

پکن- ایرنا- پلیس هنگ کنگ در بیانیه ای اعلام کرد اعتراضات امروز یکشنبه معترضان به دلیل اقدامات غیرقانونی شورشیان و برهم زدن نظم و ثبات منطقه توسط فرصت طلبان، به خشونت کشیده شد.

تلویزیون هنگ کنگ امروز یکشنبه گزارش کرد که فرصت طلبان و شورشیانی که برای هفدهمین هفته متوالی تظاهرات کرده اند ، در سه نقطه از شهر راه ها را مسدود کرده اند.

گزارش رسانه های این منطقه حاکی است که معترضان به سمت پلیس بمب های آتش زا پرتاب کرده و برخی از ایستگاه های راه آهن و جاده های اصلی را اشغال کرده اند.

پلیس می گوید که با گاز اشک آور و خودروهای آب پاش به سمت شورشیان یورش برده و تعداد زیادی از معترضان را دستگیر کرده است.

تصاویری از آتش سوزی های گسترده در بسیاری از فروشگاه ها و مناطق مختلف مسکونی، اداری و تجاری در هنگ کنگ منتشر شده و رسانه های چین از جمله روزنامه گلوبال تایمز نیز با انتشار مطالبی این نوع اقدامات خشونت طلبان را محکوم کرده اند.

ماموران آتش نشانی در روز یکشنبه بارها به محل های حریق رفته و در حال اطفای حریق گسترده در بسیاری مناطق بوده اند. این در شرایطی است که شماری از شورشیان پرچم چین را نیز به آتش کشیده اند.

پلیس در بیانیه ای از شورشیان خواسته است فورا متفرق شوند و به مردم نیز هشدار داده است تا جایی که امکان دارد وارد مناطق پر ازدحام نشوند و از حضور در شورش ها خودداری ورزند.

خبرگزاری شینهوا نیز گزارش کرده است جنبش اشغال که سال ۲۰۱۴ میلادی در هنگ کنگ به راه افتاد بتدریج راه خشونت و ضد صلح را در پیش گرفت و بسیاری از جوانان این منطقه را اغفال کرد و امروز حاکمیت قانون در این منطقه رو به زوال رفته است.

این خبرگزاری چین می نویسد که معترضان اقتصاد و امنیت هنگ کنگ را هدف قرار داده اند و آشوب و هرج و مرج را وارد افکار عمومی کرده اند.

وانگ یانگ رییس کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین گفته است که فوری ترین کار برای هنگ کنگ این است که به خشونت ها پایان داده شود.

شینهوا از مردم هنگ کنگ خواسته است بپاخیزند و در کنار دولت محلی و در حمایت از مقام های هنگ کنگ اعتراضات را غیرقانونی دانسته و به خشونت ها نه بگویند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

سرخط اخبار جهان