تعالی دانشگاه در گرو احیا امر به معروف و نهی از منکر است

سنندج - ایرنا - امر به معروف و نهی از منکر همان بعد نظارت همگانی است که اجرای آن در دانشگاه‌ها، تعالی و تکامل را به‌ دنبال خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در کردستان روز یکشنبه در نشست هم اندیشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با دانشگاه‌های استان با موضوع راه اندازی شوراهای امر به معروف ونهی از منکر در دانشگاه کردستان، اظهار داشت: جوامع فاقد نظارت، در سراشیبی سقوط و اضمحلال قرار خواهند گرفت.

آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی افزود: یکی از اصولی که می‌تواند سعادت و سلامت دانشگاه را در همه ابعاد آن فراهم آورد، نظارت‌ همگانی تمامی دانشجویان، نسبت به مسائل دانشگاه است.

وی تاکید کرد: دانشگاه سالم،دانشگاهی است که در آن زمینه رشد و تعالی به سوی کمال مطلق فراهم‌ می‌شود و یکی از این زمینه‌ها وجود محیطی پاک و عاری از آلودگی‌هاست که با نظارت درست و اجرای اصل امر به معروف و نهی از منکر تحقق خواهد یافت.

وی برلزوم عملیاتی شدن امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد  و گفت: باید با احصاء معروفات ومنکرات به شیوه جامع، برای اجرای صحیح این فریضه گام برداشت.

دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر هم در این نشست گفت: دشمن در صدد است تا با ایجاد تزلزل فکری و فرهنگی در جامعه و کمرنگ کردن نقش خانواده ارزش‌های انسانی را تضعیف و دسیسه‌های شوم خود را به اجرا در آورد.

محمود الله‌مرادی افزود: امر به معروف ونهی از منکر در دانشگاه‌ها سبب کاهش مشکلات در این حوزه خواهد شد وبهترین افراد برای اجرای این فریضه کارکنان اساتید و دانشجویان هستند.

مدیر کل صداوسیمای مرکز کردستان هم در این نشست با اشاره به اینکه بهترین نوع نظارت همان بعد درونی آن است گفت: بهترین حالت اجرای امر به معروف ونهی از منکر هدایت درونی افراد به سمت خیر ونیکی است. 

جعفر عبدالملکی با بیان اینکه رسانه باید به دانشگاه متصل باشد و در تولید محتوا از تولیدات علمی و فرهنگی آن بهره‌مند شود یادآور شد: دشمن در صدد است تا با ناامید کردن مردم از حاکمیت به سوی اهداف خود گام بردارد و رسانه می‌تواند با اعتماد سازی مخاطبان و توجه به مطالبات مردم دسیسه‌های دشمن را خنثی کند. 

مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان افزود: با استفاده از سه کارکرد خبری، سرگرمی وهمگن سازی، امر به این فریضه مغفول را هنرمندانه تبیین و تشریح کرد.

در ادامه این نشست روسای دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه آزاد کردستان به بیان نقطه نظرات خود در زمینه ترویج فریضه امر به معروف ونهی از منکر پرداختند.

۹۹۳۷ / ۳۰۳۴ 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha