مودیان مالیاتی قم برای استفاده از فرصت بخشودگی جرایم تا 30 مهر فرصت دارند

قم- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی قم گفت: مودیان مالیاتی در این استان برای استفاده از فرصت بخشودگی 100 درصدی جرایم قابل‌بخشش تا 30 مهرماه جاری فرصت دارند.

سهراب امدادی‌فرد روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: بر اساس بخشنامه ۲۰۰/۹۸/۴۱ که در هشتم مردادماه ابلاغ‌شده است، سازمان مالیاتی کشور امتیاز ویژه‌ای برای بدهکاران مالیاتی قائل شده و همه مودیان مالیاتی حقیقی و حقوقی می‌توانند از این مزایا استفاده نمایند.
وی بابیان این‌که مودی مالیاتی باید اصل مالیات و بدهی غیرقابل‌بخشش سال‌های گذشته را پرداخت نماید تا کل جرایم وی بخشیده شود، اضافه کرد: اگر مودیان بخش‌های تولیدی از یکم تا سی‌ام آبان اقدام به پرداخت اصل مالیات و جرایم غیرقابل‌بخشش نمایند، ۹۸ درصد و سایر مودیان ۹۶ درصد مشمول بخشودگی می‌شوند.
به گفته وی، درصد بخشودگی جرایم غیرقابل‌بخشش در ماه‌های آذر، دی، بهمن و اسفند نیز به ترتیب برای مودیان واحدهای تولیدی ۹۶، ۹۴، ۹۲ و ۹۰ درصد و برای سایر مودیان به ترتیب ۹۲، ۸۸، ۸۴ و ۸۰ درصد می‌باشد.
امدادی‌فرد با بیان این‌که ۲۰ اسفندماه آخرین مهلت پرداخت جرایم غیرقابل‌بخشش مودیان مالیاتی است، گفت: این بخشنامه برای جرایم قابل‌بخشش مواد ۱۶۹، ۱۹۰، ۱۹۳، ۱۹۷ و ۱۹۹ قانون مالیات‌های مستقیم و مواد ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده برای مودیان اشخاص حقیقی و حقوقی است.
به گفته وی، هدف از اجرای طرح بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی ‌حمایت از تولید، ‌کالای ایرانی، فعالان اقتصادی، رضایتمندی مودیان و تکریم ارباب‌رجوع می‌باشد.
وی خاطرنشان کرد: سال آینده میزان بخشودگی جرایم مالیاتی بخش‌های تولیدی 70 درصد و بخش‌های غیرتولیدی 50 درصد خواهد شد.
مدیرکل امور مالیاتی قم بابیان این‌که استقبال خوبی از سوی مودیان مالیاتی صورت گرفته است، ادامه داد: اداره کل امور مالیاتی در ساعت‌های صبح و بعدازظهر آماده پاسخگویی و راهنمایی مودیان مالیاتی استان می باشد.
در حال حاضر بیش از ۴۰ هزار مودی مالیاتی در بخش مشاغل، کسبه و بازار در قم فعالیت دارند.

/2085/ 6133/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =