ایران با ۱۷ ورزشکار عازم بازی‌های ساحلی قطر می شود

تهران- ایرنا- سرپرست کاروان اعزامی ایران به نخستین دوره بازی‌های ساحلی جهان اعلام کرد که ۱۷ ورزشکار (۱۵ مرد و ۲ زن) در چهار رشته کشتی، فوتبال ساحلی، کاراته و سنگ‌نوردی در ۲ گروه طی روزهای ۱۷ و ۱۸ مهرماه جاری عازم قطر می شوند.

«پیمان فخری» روز یکشنبه این خبر را در گفت‌وگو با ایرنا مطرح کرد و گفت: در فوتبال ساحلی ۱۲ سهمیه، در کاراته ۲ سهمیه (یک زن و یک مرد)، در سنگ نوردی ۲ سهمیه (یک زن و مرد) و در کشتی یک سهمیه کسب شد.

وی فزود: در مجموع ۹۷ کشور در این رویداد که برای نخستین بار به میزبانی قطر برگزار می شود، شرکت دارند و یک هزار و ۲۴۰ ورزشکار زن و مرد در ۱۴ رشته ورزشی برابر حریفان خود صف آرایی می کنند.

رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته المپیک گفت: ما در ۲ رشته فوتبال ساحلی و کشتی شانس کسب مدال داریم. رسیدن به مدال در کاراته و صخره‌نوردی نیز دور از انتظار نیست.  

فخری درباره دیدار تدارکاتی تیم فوتبال ساحلی پیش از این رویداد در عمان خبر داد و افزود: این تیم ۱۰ مهرماه راهی مسقط می شود و پس از آن ۱۷ مهرماه این کشور را به مقصد قطر ترک می کند.

نخستین دوره بازی‌های ساحلی جهانی که قرار بود مهر ماه امسال به میزبانی شهر «سن‌دیگو» آمریکا برگزار شود به دلیل ناتوانی در تأمین بودجه از سوی میزبان لغو شد.

اکنون این رویداد در روزهای ۲۰ تا ۲۴ مهر امسال در ۲ ساحل الغرافه و کاتارا و مجموعه ورزشی اسپایرا به میزبانی قطر برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha