بیش از ۲۰ هزار بانوی ورزشکار در اردبیل سازماندهی شدند

اردبیل - ایرنا - رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل از فعالیت بیش از ۲۰ هزار بانوی ورزشکار سازمان یافته در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا، مژگان سلطانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: این تعداد ورزشکار در ۴۰ هیات ورزشی بانوان مشغول فعالیت هستند.

وی مجموع ورزشکاران بیمه شده استان اردبیل را بیش از ۶۰ هزار نفر ذکر کرد و افزود: بیش از ۳۰ درصد این ورزشکاران را بانوان تشکیل دادند. 

او با اشاره به سرانه ورزش بانوان استان اردبیل بیان کرد: سرانه فضای ورزشی اردبیل بسیار کم و در حدود ۶۷ صدم متر مربع است در حالی که استاندارد این سرانه حداقل یک مترمربع می باشد.

سلطانی اظهارداشت: بانوان اردبیلی تنها از سه درصد کل فضای ورزشی موجود در استان استفاده می‌کنند و برای رشد و توسعه ورزش این قشر ایجاد زیرساخت‌های لازم ضروری است.

رئیس گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل با تاکید بر ترویج ورزش همگانی گفت: در ورزش همگانی بانوان اردبیل جزو سه استان برتر کشور هستند.

 وی توسعه ورزش همگانی را از اولویت‌های اداره کل ورزش و جوانان استان عنوان کرد و افزود: البته این به معنای بی‌توجهی به ورزش قهرمانی و حرفه‌ای نیست.

۶۱۳۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =