دومین کنگره ملی شهدای خراسان رضوی برگزار می‌شود

مشهد- ایرنا- فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی گفت: نخستین کنگره ملی شهدای این استان سال ۱۳۸۸ در مشهد برگزار شد و مطابق برنامه‌ریزی دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سردار یعقوبعلی نظری روز یکشنبه در نشست هم اندیشی قرارگاه رسانه‌ای خراسان رضوی با حضور مدیران رسانه‌های استان افزود: این قرارگاه در دو سال زمان باقیمانده به برپایی دومین کنگره شهدای خراسان رضوی نقش مهمی در تولید محتوا و هرچه مردمی کردن این کنگره ملی دارد.

وی به طراحی چهار کنگره شهدا در شهرستانهای نیشابور، سبزوار، تربت‌حیدریه و کاشمر در همین چارچوب و هماهنگی برای برپایی هرچه باشکوهتر این رویداد ملی اشاره و بیان کرد: پس از پایان جنگ تحمیلی در تمام استانهای کشور و برخی شهرهای برجسته کنگره ملی شهدای دفاع مقدس به صورت سالانه برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی ادامه داد: قرارگاه رسانه‌ای استان برای تولید محتوا و برنامه ریزیهای لازم به منظور اثربخشی هرچه بهتر کنگره شهدا اقدامات مناسب و بهنگام را انجام دهد زیرا بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی موجود در جامعه با پیاده‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت در مسیر مطلوب برای رفع قرا می‌گیرند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: ۳۰۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد برای برگزاری هرچه بهتر کنگره ملی شهدای استان آماده همکاری هستند.

جعفر مروارید مساجد را بهترین ظرفیت برای ترویح فرهنگ ایثار و شهادت توصیف و بیان کرد: می‌توان از این فرصت در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بهره گرفت.

وی گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در ۲۸ شهرستان این استان فعالیت دارد لذا می‌توان با هم افزایی این ظرفیت و دیگر نهادهای مرتبط به بهترین نحو دومین کنگره ملی ۱۸ هزار شهید خراسان رضوی را در سال ۱۴۰۰ را برگزار کرد. 

خراسان رضوی در طول هشت سال دوران دفاع مقدس افزون بر ۳۰۰ هزار رزمنده داوطلب و بسیجی را به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گسیل کرد. این استان حدود ۱۸ هزار شهید، ۴۹ هزار و ۱۲۷ جانباز و سه هزار و ۳۹۵ آزاده سرافراز را تقدیم انقلاب و نظام مقدس جمهری اسلامی ایران کرده است.

بسیج رسانه خراسان رضوی حدود هفت سال پیش تاسیس شد اما ظرف دو سال اخیر تاکنون به صورت منظم فعال بوده و نشستهای آن با حضور مدیران رسانه‌های استان برگزار شده است.  نشست امروز این قرارگاه با محوریت تبیین، بررسی و راهکارهای عملیاتی برگزاری کنگره ملی شهدا برپا شد.  مدیران رسانه‌های خراسان رضوی در این نشست پیشنهادها و نظرات خود را در این چارچوب تشریح کردند.

علاوه بر ۲۴۷ نشریه چاپی، ۸۷ نشریه برخط، ۲۱ رسانه الکترونیک غیربرخط و پنج روزنامه، خبرگزاریهای داخلی و خارجی و ۱۷ سرپرستی روزنامه های ملی در خراسان رضوی فعالیت دارند. در این چارچوب دو هزار خبرنگار در سطح رسانه های خراسان رضوی اشتغال دارند که ۶۰۰ نفر آنها در سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت نام کرده و ۱۵۰ نفر نیز از حمایت بیمه آن وزارتخانه بهره مند هستند.

مجموع افرادی که در بخشهای مختلف مرتبط با کار رسانه از تولید، پشتیبانی تا توزیع در خراسان رضوی فعالیت دارند حدود دو هزار ۴۰۰ نفر برآورد شده است. 

۸۰۰۵/۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =