پلاتو نمایش سقز برای ادامه مراحل ساخت ۱۰ میلیارد ریال اعتبار گرفت
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گفت: ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه عملیات ساخت و تکمیل پلاتو نمایش سقز اختصاص یافت تا این مکان قبل از آغاز جشنواره بین المللی تئاتر کُردی تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

هیوا حاج‌محمدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ساختمان پلاتوی نمایش سقز باید برای شانزدهمین جشنواره تئاتر کُردی سقز آماده شود و در این راستا برای تسریع در روند ساخت آن تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه پلاتوی نمایش سقز نقش مهمی در اجرای نمایش های شانزدهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی دارد، افزود: این طرح در محوطه مجتمع فرهنگی هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۲۵۰ متر مربع زیربنا احداث می‌شود و اکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حاج محمدی اضافه کرد: این پلاتوی نمایش شامل سالن نمایش، اتاق گریم، اتاق فرمان، انبار و سایر بخش ها است و به بهترین تجهیزات روز شامل سیستمهای صوتی و نور مجهز خواهد شد.

وی به تامین اعتبار تجهیزات ساختمان پلاتوی نمایش سقز اشاره کرد و یادآور شد: همزمان با عملیات ساخت پلاتو، تجهیزات و وسایل آن خریداری می‌شود و امیدواریم با مساعدت‌های لازم مسئولان استانی تمام تجهیزات تا اول آبان تهیه شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز بر ضرورت تکمیل ساختمان پلاتوی نمایش برای جشنواره تئاتر کُردی سقز تاکید کرد و گفت: با وعده مسئولان استانی عملیات ساخت پلاتو تا آغاز جشنواره که ۱۹ آذرماه خواهد بود پایان می یابد و امیدواریم تا موقع مقرر به بهره‌برداری برسد.

عملیات احداث ساختمان پلاتوی نمایش شهرستان سقز با حضور مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی ۱۷ آذر سال ۹۷ آغاز شد ولی تا اوایل مردادماه پیشرفت فیزیکی چندانی نداشت.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

۷۳۴۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها