جریمه ۲۴ هزار راننده همدانی به خاطر استفاده از تلفن همراه

همدان - ایرنا - رئیس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: نیمه نخست امسال ۲۴ هزار راننده به علت استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی جریمه شدند.

سرگرد سیدجواد حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یکی از تخلف هایی که می تواند در بروز سانحه رانندگی موثر باشد استفاده از تلفن همراه حین رانندگی است. 

وی افزود: ۴۰ تا ۴۵ درصد سوانح درون شهری همدان به علت بی توجهی به جلو رخ می دهد و استفاده از تلفن همراه نیز یکی از عوامل کاهش تمرکز راننده به جلو شناخته می شود.

رئیس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان ادامه داد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته استفاده از تلفن همراه هنگام رانندگی تا سه برابر احتمال وقوع تصادف را افزایش می دهد. 

سرگرد حسینی افزود: بنابراین اعمال قانون رانندگان متخلف در دستور کار است و ۶ ماهه سالجاری جریمه رانندگانی که از تلفن همراه استفاده کردند نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته است. 

وی تاکید کرد: به منظور کنترل و کاهش سوانح احتمالی از تجهیزات الکترونیکی و دوربین های نصب شده در معابر برای رصد تخلف و اعمال قانون رانندگان متخلف استفاده می شود. 

رئیس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: با توجه به بازگشایی مدارس و افزایش حضور دانش آموزان در معابر، برخورد با تخلف های حادثه ساز از جمله استفاده از تلفن همراه حین رانندگی با جدیت دنبال می شود. 

سرگرد حسینی تاکید کرد: استفاده از تلفن همراه تنها گرفتن آن در کنار گوش نیست بلکه طبق ماده ۱۸۰ آیین نامه راهنمایی و رانندگی استفاده هر گونه تجهیزاتی که منجر به انحراف ذهنی و فکری راننده شود مشمول جریمه می شود. 

وی افزود: بنابراین استفاده از بلوتوث یا سیستم صوتی خودرو برای مکالمه با تلفن همراه نیز تخلف محسوب شده و راننده مشمول جریمه می شود. 

رئیس عملیات پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: جریمه استفاده از تلفن همراه حین رانندگی یک میلیون ریال است همچنین در صورت انجام این تخلف هنگام تردد با بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت علاوه بر جریمه، پنج نمره منفی برای راننده خودروی عمومی و سه نمره برای خودروی شخصی لحاظ می شود. 

۷۵۲۶/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =