۷ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۲۳
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83495232
۰ نفر

برچسب‌ها

سودای مهاجرت هفت شهروند مغرب را به کام مرگ کشاند

تهران – ایرنا – هفت شهروند مغربی که سعی داشتند با قایق‌های غیر استاندارد و به شکل غیرقانونی به سواحل اسپانیا بروند، در آب های اقیانوس اطلس شمالی در نزدیکی شهر "الدار البیضا" طعمه آب شدند و اجساد آنان در سواحل مغرب یافت شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی مغرب، واژگونی یک قایق مسافربری که به طور غیرقانونی مهاجران را جابه جا می کرد، بار دیگر سبب شد زندگی افرادی که با هزاران امید کشور خود را ترک می کنند با مرگ خاتمه یابد.

به گزارش این خبرگزاری، جسد یک زن نیز در میان اجساد یافت شده است و همچنین 3 تن از شهروندان که هوشیاری خود را از دست داده بودند زنده به سواحل رسیده و نیروهای امدادی آنان را نجات دادند.

مقامات کشور اسپانیا می گویند از ابتدای سال جاری میلادی بیش از 15هزار مهاجر غیرقانونی به سواحل اسپانیا رسیده اند که غالب آنان از شهروندان مغربی هستند.

به گفته آنان در سال گذشته نیروهای امنیتی مغرب مهاجرت غیرقانونی 89هزار تن را ناکام گذاشتند که از این تعداد، 29هزار مورد از این مهاجرت ها قرار بود از طریق دریا صورت بگیرد.

در دوسال گذشته و در پی افزایش تنش ها و خشونت های قومی، قبیله ای و درگیری های سیاسی در شمال آفریقا و به ویژه غرب قاره سیاه شمار مهاجرین غیر قانونی دوبرابر شده است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =