۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده و محرومیت‌زدا در کشور افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه زودبازده و عام‌المنفعه از طرح بزرگ خدمت‌رسانی ۴۰ هزار پروژه بسیج در سراسر کشور با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خراسان جنوبی افتتاح شد.

آیین افتتاح سراسری این تعداد پروژه روز یکشنبه با حضور استاندار خراسان جنوبی، دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان در بیرجند برگزار شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این آیین گفت: عملیات اجرایی طرح بزرگ خدمت‌رسانی در سراسر کشور از بهمن سال گذشته و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی آغاز شد.

سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی افزود: در قالب این طرح ۴۰ هزار پروژه محرومیت‌زدا، زودبازده و عام‌المنفعه در ۱۳ هزار روستای کشور در جهت تحقق تدابیر مقام معظم رهبری برای محرومیت‌زدایی و توسعه روستایی در سراسر کشور آغاز شد.

وی بیان کرد: اجرای این پروژه‌ها از همان ابتدا با همکاری مردم و میدان‌داری گروه‌های جهادی با کمک خیران و دستگاه‌های مسئول در استان‌ها آغاز شد و تاکنون شاهد بهره‌برداری از آنها در جای جای کشور بوده‌ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز نیز ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد که از این تعداد ۱۰ درصد مربوط به استان مرزی خراسان جنوبی است.

تعداد پروژه‌های مربوط به خراسان جنوبی ۵۲۶ مورد است که به نمایندگی از ۶ هزار و ۲۵۰ پروژه سراسر کشور، احیا و مرمت یک قنات در روستای نیستان بخش القورات شهرستان بیرجند افتتاح شد.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =