۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۴
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83494831
۰ نفر

برچسب‌ها

سوئیسی‌ها خواستار پایان استفاده از سوخت فسیلی شدند

تهران – ایرنا – هزاران نفر روز شنبه در شهر برن پایتخت سوئیس گردهم آمدند و خواستار اقدام بیشتر مقام‌های این کشور برای مهار تغییرات زیست‌محیطی شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از برلین، اعتراض امروز  مردم سوئیس، ادامه اعتراض های یک هفته ای در سراسر جهان بود که «گرتا تونبرگ» فعال نوجوان سوئدی الهام بخش آن بود.

این فعال سوئدی هفته گذشته در آغاز اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل خشمگینانه رهبران جهان را به دلیل عدم اقدام جدی برای مقابله با تغییرات آب و هوایی محکوم کرد.

معترضان سوئیسی خواستار پایان دادن به استفاده از سوخت فسیلی در این کشور شدند و از بانک های سوئیس خواستند تامین مالی شرکت های استخراج کننده نفت، گاز و زغال سنگ را متوقف کنند.

سازمان دهندگان تجمع برن اعلام کردند که حدود ۲۵ هزار پیر و جوان در این تظاهرات شرکت کردند. برخی پلاکاردهایی با این مضمون که «زمین رو به مرگ است»، در دست داشتند.۹۱۰۹

در همین حال، کشورهای استرالیا، انگلیس، هند و آمریکا روز جمعه صحنه اعتراض های مردمی به وضعیت آب و هوایی جهان بود.

شهروندان نیوزیلندی نیز روز شنبه در یکی از بزرگترین تجمعات اعتراضی در تاریخ ولینگتون پایتخت این کشور شرکت کرده و سازمان‌دهندگان این تظاهرات را وادار کردند تا با تغییر برنامه‌های امنیتی خود، پذیرای حجم بالای معترضان باشند.

در ایتالیا نیز برگزاری تجمعاتی مشابه در شهرهای رُم، میلان، تورین، فلورانس، ناپل و بولونیا برنامه‌ریزی شده است.

بعلاوه، میدان پلازا واقع در پایتخت شیلی نیز خود را برای خیل معترضان زیست محیطی آماده می کرد. همزمان اعتراض هایی در برزیل، بولیوی، اکوادور و پاراگوئه در اطراف جنگل‌ بارانی آمازون برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =