۶ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83494676
۰ نفر

برچسب‌ها

تونبرگ وعده انتخاباتی نخست وزیر کانادا را ناکافی دانست

تهران- ایرنا- نوجوان سوئدی فعال محیط زیست وعده انتخاباتی «جاستین ترودو» برای کاشت ۲ میلیارد اصله درخت را برای نجات زمین ناکافی عنوان کرد.

به گزارش نشریه آلمانی اشپیگل، «گرتا تونبرگ» نوجوان ۱۶ ساله سوئدی که پس از شرکت در نشست سازمان ملل به کانادا رفته است، با «جاستین ترودو» نخست وزیر این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
وی در این دیدار دولت کانادا را متهم کرد که برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از گرمایش زمین اقدام کافی انجام نداده است.
تونبرگ پس از این دیدار به رسانه های کانادا گفت: تمرکز من بر روی افرد نیست بلکه هدفم تصویر کلی است.
فعال محیط زیست سوئدی که سخنرانی اش در یک نشست جنبی مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بازتاب گسترده ای داشت افزود: البته خیلی آسانتر است که تمام تقصیرها را گردن یک نفر بیاندازیم، اما به هر حال رهبر هر کشور مسئولیت های زیادی دارد و به اندازه کافی به وظایفش در این زمینه عمل نمی کند.
ترودو گفته است در صورت انتخاب دوباره به نخست وزیری طرح کاشت دو میلیارد اصله درخت را در کانادا اجرایی کند، با این حال تونبرگ گفت این اقدام کافی نیست.
پس از این دیدار تونبرگ به همراه نخست وزیر کانادا در راهپیمایی اعتراضی فعالان محیط زیست در شهر مونترال شرکت کرد. 

این فعال سوئدی دوشنبه گذشته در آغاز اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل خشمگینانه رهبران جهان را به دلیل عدم اقدام های جدی برای مقابله با تغییرات آب و هوا محکوم کرد.

پس از حضور میلیون ها جوان در خیابان های سراسر جهان برای اقدام اضطراری در مورد تغییرات آب و هوا، رهبران جهان پیش از نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای اتخاذ تصمیم در زمینه جلوگیری از انتشار کربن در نیویورک گردهم آمدند.

تونبرگ ۱۶ ساله که به عنوان بنیانگذار اعتراض های  خیابانی در مورد تغییرات اقلیمی معروف است در افتتاحیه اجلاس نشست اقلیم سازمان ملل گفت: نسل کنونی جوانان نسلی است که با بیشترین آلودگی در جهان روبه رو است و باید تغییرات اقلیمی بسیاری را تحمل کند.

وی خطاب به رهبران جهان گفت: من نباید اینجا باشم،‌بلکه باید در آن طرف اقیانوس به مدرسه برگردم اما همه شما امروز برای دادن امید به جوانان به اینجا آمده اید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =