شعبانی‌بهار: به کسب ۲ سهمیه المپیک امیدواریم

تهران- ایرنا- رییس فدارسیون تیراندازی با کمان، گفت: امیدواریم در مسابقات آسیایی تایلند به ۲ سهمیه المپیک ۲۰۲۰ دست یابیم.

رئیس فدراسیون تیر و کمان، امروز (شنبه) در حاشیه مراسم افتتاح آکادمی سایت تیر و کمان درباره وضعیت تیم ریکور برای کسب سهمیه المپیک در مسابقات قهرمانی آسیا تایلند، اظهار کرد: تلاش مدیریتی خود را برای آماده سازی تیم ریکور در مسابقات قهرمانی آسیا انجام دادم. با توجه به شرایط ورزشکاران امید به کسب دو سهمیه انفرادی در بخش زنان و مردان داریم.

وی با اشاره به برگزاری مراسم تقدیر از اسماعیل عبادی کماندار تیم ملی کامپوند در این مراسم گفت: امروز اسماعیل عبادی عضو تیم ملی کامپوند به طور رسمی از رشته تیر و کمان خداحافظی خواهد کرد که در حاشیه افتتاح آکادمی تیر و کمان از وی تجلیل به عمل خواهیم آورد.

شعبانی‌بهار در خصوص دلیل عدم حضور ورزشکاران در تورنمنت‌های بین‌المللی قبل از مسابقات انتخابی المپیک تصریح کرد: بعد از مسابقات جهانی هلند ما سعی داشتیم تیم را به فیلیپین اعزام کنیم که متاسفانه روادید جور نشد. در حال حاضر نیز اردوی تدارکاتی برون مرزی قبل از تایلند نداریم و تیم در اردوهای تدارکاتی داخلی شرکت می‌کند.

وی با اشاره به حضور زهرا نعمتی در اردوی تدارکاتی کره با کمک حامیان مالی اظهار کرد: نعمتی برای آماده‌سازی بهتر جهت شرکت مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند که برای کسب سهمیه انفرادی است از پنجشنبه هفته گذشته عازم کره شده است که به مدت ۲۰ روز در آن جا حضور خواهد داشت و با یکی از باشگاه‌های کره تمرین خواهد کرد. البته اعزام وی با هزینه اسپانسر بوده است.

وی همچنین درباره انتقاد اخیر میلاد وزیری در خصوص وضعیت کمان خود گفت: او جزو ورزشکارانی است که مورد حمایت کمیته ملی المپیک قرار دارد و کمیته بودجه‌ای در اختیار او قرار داده تا بدون مشکل فعالیتش را در مسیر کسب سهمیه انجام دهد و فکر نمی‌کنم مشکلی داشته باشد.

رئیس فدراسیون تیر و کمان در پایان درباره اعزام تیم ملی تیر و کمان معلولان به مسابقات قهرمانی آسیا تایلند، بیان کرد: کمانداران معلول متشکل از ۶ نفر برای کسب پارالمپیک ۲۰۲۰ عازم تایلند خواهند شد که البته به جای زنده یاد شیرمحمدی ما یک فرد دیگر را جایگزین کردیم تا بتواند بار دیگر سهمیه وی را در این مسابقات بگیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =