تهدید رکورد «حسینی» از سوی «نیازمند»

تهران- ایرنا- رکورد «سیدحسین حسینی» دروازه‌بان استقلال در مدت زمان بسته نگه داشتن دروازه در لیگ برتر، توسط سنگربان سپاهان تهدید می‌شود.

پنج هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشت و تا به اینجا تیم‌های سپاهان اصفهان و تراکتورسازی با ۱۱ امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار دارند. یکی از دلایل موفقیت این ۲ تیم تا به اینجا عملکرد خوب خط دفاع و دروازه آنها بوده است. نه طلایی پوشان اصفهانی و نه سرخپوشان تبریزی تا به اینجا گلی در لیگ نوزدهم دریافت نکرده‌اند.

با این حال عملکرد پیام نیازمند به گونه‌ای بوده که او می‌تواند رکورد سید حسین حسینی را در تعداد دقایق بسته نگه داشتن دروازه بشکند. این سنگربان ۲۴ ساله تا به اینجا ۶۲۵ دقیقه است که گلی دریافت نکرده و تا شکستن رکورد سیدحسین حسینی به ۲۴۸ دقیقه نیاز دارد.

حسینی در لیگ هفدهم دست به کار بزرگی زد. او بعد از اینکه در دقیقه ۲۳ بازی با پرسپولیس در هفته دهم از روی نقطه پنالتی از علی علیپور گل خورد در هشت مسابقه مقابل تیم‌های نفت تهران، سیاه جامگان مشهد، گسترش فولاد تبریز، پیکان تهران، سپاهان اصفهان، صنعت نفت آبادان، استقلال خوزستان و تراکتورسازی تبریز کلین شیت کرد و در جدال برابر سایپا در دقیقه ۸۵ توسط رضا اسدی گل خورد تا با رکورد ۸۷۲ دقیقه، بالاتر از بهرام مودت ۸۴۴ دقیقه‌ای و ناصر حجازی ۸۳۷ دقیقه‌ای قرار بگیرد و نام خود را در تاریخ فوتبال ایران به ثبت برساند.

حالا نیازمند این فرصت را دارد تا به رکورد حسینی برسد. پیام بعد از گلی که در دقیقه پنج بازی با شهر خودرو در هفته بیست و نهم لیگ هجدهم از امین قاسمی نژاد دریافت کرد دیگر دروازه‌اش در لیگ برتر باز نشده است. او مقابل استقلال خوزستان، شاهین شهرداری بوشهر، ماشین سازی تبریز، فولاد خوزستان، نفت مسجد سلیمان و پرسپولیس تا به اینجا کلین شیت کرده و به عدد ۶۲۵ دقیقه رسیده است.

او تا شکستن رکورد حسینی ۲۴۸ دقیقه فاصله دارد. یعنی باید در دیدار هفته ششم مقابل ذوب‌آهن در ورزشگاه نقش‌جهان(۱۲مهرماه)، در برابر گل گهر سیرجان در ورزشگاه امام علی سیرجان(۲۹ مهرماه) و تیم سایپای تهران در اصفهان(سوم آبان ماه) تا دقیقه ۶۸ دروازه‌اش را بسته نگه دارد. نکته جالب توجه این است که بازهم سایپا در جا به جایی این رکورد می‌تواند تاثیرگذار باشد. تیم علی دایی در لیگ هفدهم نتوانست مانع از رکوردشکنی حسینی شود اما نوار کلین شیت‌های او را پاره کرد. باید دید این بار ابراهیم صادقی در صورت حفظ رکورد توسط نیازمند تا آن مسابقه، می‌تواند خللی ایجاد کند یا خیر.

محمدرشید مظاهری، سنگربان تراکتور تبریز هم در ۴۵۰ دقیقه اخیر دروازه خود را بسته نگه داشته اما تا رسیدن به رکورد حسینی باید ۴۲۳ دقیقه دیگر نیز دروازه اش را بسته نگه دارد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =